Riigikogu sotsiaalkomisjoni Jõgevamaa visiidil arutati õpilaskodudega seotud probleeme

Tänavu sügisel võib Jõgevamaa õpilaskodudes 22 õpilaskohta riiklikust rahastamisest ilma jääda. Probleem oli arutlusel ka teisipäeval Riigikogu sotsiaalkomisjoni Jõgevamaa visiidil, kus tutvuti Vaimastvere õpilaskoduga.

Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees Jaak Aab ütles pärast Vaimastvere õpilaskodu külastamist, et esitas haridus- ja teadusministrile Tõnis Lukasele arupärimise õpilaskodudele mõeldud rahade vähendamise ning sellega eeldatavasti kaasnevate teravate probleemide teemal. “Eestis on rohkesti õpilasi, kes vajavad koolikohustuse täitmiseks ning turvalise õpi- ja elukeskkonna saamiseks koolipäevadel elamisvõimalust õpilaskodus. Arvestades eeltoodut, tuleks õpilaskodude arvu hoopiski suurendada. Näiteks Tartumaal pole praegu ainsatki õpilaskodu,” lisas Aab.

Ta kiitis mõned aastad tagasi Jõgeva vallavolikogu algatusel kunagisse mõisahoonesse rajatud Vaimastvere õpilaskodu. “Ka teised omavalitsused on teinud tänuväärset tööd õpilaskodude avamisel ja aidanud kaasa ka nende ülalpidamisele. Haridus- ja teadusministeeriumi poolt rahastamata jäänud õpilaskodude kohtade rahastamine pole omavalitsustele  jõukohane,” märkis ta.

“Eestimaal tuleb hea haridus tagada ka lastele, kelle kodused tingimused pole just kõige paremad. Sel põhjusel on vaja tagada ka õpilaskodude edasine areng,” rõhutas Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Mai Treial.

Jõgevamaal on praegu viis õpilaskodu — Vaimastveres, Adaveres, Voorel, Palal ja Maarja-Magdaleenas.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus