Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees kohtus Jõgeva eakatega

 

Tegusalt ühiskonnaelus osalevatest Jõgeva linna ja ümbruse eakatest koosneva  “Väärikate akadeemia” liikmetega Jõgeva kultuurikeskuses kohtunud riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna rääkis ka kavatsusest suurendada soodushinnaga müüdavate ravimite arvu ja muuta arsti vastuvõtule registreerimise süsteem tsentraliseerituks.

Riigikogu liige Margus Tsahkna rääkis, et osales enne Jõgevale tulekut haigekassa nõukogu koosolekul, kus arutati muu hulgas ka võimalust teha paindlikumaks ja läbipaistvamaks soodusravimite nimekirja koostamine.

“Nii oleks selles nimekirjas rohkem ravimeid ja ühtlasi langeksid ravimite hinnad,” ütles ta. Mõned kohalolijad kurtsid pikki järjekordi ja keerulist asjaajamist arsti vastuvõtule pääsemisel.

“Arvan, et närvikulu ja pingeid jääb vähemaks, kui Eestis käivitatakse tsentraalne arsti juurde registreerimise süsteem, mis tähendab, et helistades ühele telefoninumbrile, saaks ennast kirja panna erinevates haiglates töötavate arstide vastuvõtule,” märkis Tsahkna.

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees teatas, et 2014. aastal peaks tulumaksuvaba miinimum  sel määral tõusma, et pensionidelt tulumaks kaob.

“Jõgeva eakad tunnevad erksat huvi ühiskonnaelu vastu ning on sellega hästi kursis. Oma küsimuste ja ettepanekutega oskavad nad juhtida tähelepanu probleemidele, mille lahendamine on praeguses Eesti riigis reaalne,” kinnitas Margus Tsahkna.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus