Riigikogu liige Ain Sepik pärib peaminister Juhan Partsilt aru

Neljapäeval ja reedel toimunud Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmete visiidil Jõgevamaale kohtusid poliitikud ka Mustvee linnavalitsuse esindajatega. Linnapea Gennadi Kulkov selgitas, et 2004. aasta algul saadeti peaministrile kiri, millele valitsusjuht pole vastanud.

?Kahju, et kirjale ei vastanud peaminister, vaid seda tegi riigisekretär. Vastuses selgitatakse, kuidas raha eraldatakse ja öeldakse, et mustveelaste probleemidest on teavitatud regionaalministrit, siseministrit, rahandusministrit. Kuni tänaseni pole nendelt ministritelt mingit vastust saabunud, seaduse kohaselt peab aga vastama kuu aja jooksul. Pealegi tuleks lõppude lõpuks ka raha leida, sest tegemist on regionaalpoliitiliselt tähtsa piirkonnaga,? ütles Ain Seppik, kes lubas peaminister Juhan Partsile seoses Mustvee linnavalitsuse kirjaga järelepärimise esitada.

Ain Seppik avaldas arvamust, et Mustveesse, kus on viis kirikut, võiks järgmise Eesti visiidi ajal kutsuda Venemaa patriarhi Aleksiuse.

?Usklikele oleks patriarhiga kohtumine tõeliselt ülev hetk ja tõstaks sealse piirkonna väärtust,? ütles Riigikogu liige. Seppiku sõnul on põhjust Aleksiust Eestisse oodata seetõttu, et siin asub tema vanemate haud, kus õigeusu traditsioonide järgi vähemalt kord aastas käima peab.

Keskerakonna tipp-poliitikud kohtusid ka maavanem Aivar Kokkaga, Jõgeva linnapea Viktor Svjatõseviga ja Põltsamaa linnapea Jaan Aiaotsaga

Riigikogu keskerakondlased tutvusid Jõgevamaa ettevõtete, koolide ja sotsiaalasutustega. ?Voorel asuvas Jõgevamaa Aktiviseerimiskeskuses oli väga meeldiv kuulda pikaajalistele töötutele koolitusvõimaluste pakkumisest,? ütles riigikogulane Marika Tuus, kes andis Vaimastvere põhikoolis ka kodanikuõpetuse tunni.

Siimusti lastekodu Metsatareke juhataja Silvi Moont rääkis kavatsusest rajada lastekodule juurdehitis. ?Selleks vajaliku raha kogumiseks võiks meedias laiaulatusliku kampaania korraldada,? oli riigikogulase Heimar Lengi arvamus.

Riigikogu keskerakondlastele olid Jõgevamaal teejuhtideks sama erakonna Jõgevamaa piirkonna esimees Andres Vään, aseesimehed Aare Olgo ja Vello Lukk ning Põltsamaa osakonna juht Riho Laanes.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus