Riigikogu esimees andis Põltsamaa Ametikoolis tunni

Eile andis Põltsamaa Ametikoolis põllumajanduse ja autoõpetuse eriala õpilastele astronoomia- ja kosmonautikatunni Riigikogu esimees, teadlane Ene Ergma.  Astrofüüsikust poliitik peab reaalseks, et tulevikus on paljudel tänastel noortel, ka Põltsamaa Ametikooli õpilastel võimalik kosmosesse lennata.

Ene Ergma kinnitas, et umbes paarikümne aasta pärast on kosmoselend reaalsem. „Siis on selline ettevõtmine ehk majanduslikult jõukohasem. Mõistagi läheb selleks tarvis iseäranis põhjalikke teadmisi, sest kosmoseraketi aparatuur on väga keeruline,” lausus ta. 

Ergma põhjendas ka, miks Eesti peaks kuuluma  Euroopa Kosmoseuuringute Agentuuri. “See võimaldaks teha kõrgetasemelist teaduslikku ja tehnoloogilist tööd ka väikefirmades ja saada Eesti ettevõtetele tipptasemel allhankeid,” ütles ta.

Riigikogu esimees tõi näite, et nutikamad Tartu Ülikooli füüsikaüliõpilased on asunud valmistama väikesi sputnikuid.

iii

Ene Ergma sõnul on tänases ühiskonnas asendamatud satelliidid, millel põhinevad ka GPS-seadmed autodes.

iii

“Satelliitide abil saab aga näiteks ka jälgida reostust ja laevade liikumist Soome lahes,” tõi teadlane näite otse elust.

“Ma olen Põltsamaa Ametikoolis käinud ennegi, kuid nüüd kutsuti mind siia tundi andma. Noormeeste nägudel peegeldus erinevaid emotsioone. Mitmete silmad särasid ja see tegi meele eriti heaks. Ma usun, et Põltsamaa Ametikooli õpilastes on väga suur potentsiaal, kusjuures paljudel seisab selle avastamine alles ees,” avaldas Ergma arvamust.

Ene Ergma sai Põltsamaa Ametikoolist tänutäheks tunniandmise eest kingiks õpilaste valmistatud käsitööesemeid. Ametikooli direktori asetäitja Tambet Valdmaa ja õppeinfokeskuse juhataja Linda Aednurm andsid talle üle kooli sümboolikaga meene, mille saavad ainult väga lugupeetud külalised.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus