Riigikaitseõpetus peab olema kõikides gümnaasiumides

Riigikaitseõpetus on kodanikuhariduse lahutamatu osa ja kuigi see on Eesti koolides õpilasele vabatahtlik, peab ta olema kõigile gümnaasiumidele ja kutsekoolidele kohustuslik.

Kui kool korraldab riigikaitseõpetust hästi, on õpilased sellest kindlasti huvitatud. Pealegi on Kaitseliidu või Kaitseväe abiga kooli leitud riigikaitseõpetaja leevenduseks meesõpetajate põuale koolides, mille üle tihti kurdetakse.

Kolmapäeval Jänedal alanud riigikaitse eriseminarist võtab osa 39 koolidirektorit ja 13 maakondade haridusjuhti, seminar on suunatud eelkõige neile koolijuhtidele, kelle juhitavates õppeasutustes ei ole veel riigikaitseõpetust.

Seminaril antakse koolijuhtidele ülevaade riigikaitsest kui tervikvaldkonnast ning tutvustatakse riigikaitseõpetuse õpetamise olulisust ja võimalusi koolides.

Koolijuhtidele esinevad veel kaitseministeeriumi kaitsepoliitika asekantsler Christian-Marc Lifländer, Kaitseliidu ülem kolonelleitnant Raivo Lumiste, kaitsejõudude peastaabi ülem kolonel Neeme Väli, kaitseressursside ameti peadirektori asetäitja Peep Tambets.

Käesoleval õppeaastal õpetatakse riigikaitseõpetust 79 gümnaasiumis ning üheksas kutsekoolis. Lähiajal valmib kaitseministeeriumis riigikaitseõpetuse tegevusprogramm aastateks 2008-2013.
TÕNIS LUKAS,
haridus- ja teadusminister

blog comments powered by Disqus