Riigijuhid tegid sissekande kaastundeavalduste raamatusse

Vabariigi President koos abikaasaga, Riigikogu esimees ja peaminister tegid täna hommikul esimese sissekande presidendi kantselei hoones avatud kaastundevalduste raamatusse ning allkirjastasid ka ühise järelehüüde Lennart Meri surma puhul.
President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel kirjutasid kaastundeavalduste raamatusse: ?Avaldame sügavat kaastunnet president Lennart Meri perekonnale, tema sõpradele ja kõigile inimestele, kes selle lahkumisega on kaotanud innustaja ja eeskuju, sõbra ja nõuandja, mõtte- ja reisikaaslase, suure looja nii kirja- kui riigimehena. Langetame pea leinas ja tänutundes.?

Riigikogu esimees Ene Ergma kirjutas Riigikogu nimel kaastundeavaldusena:
?Oli aeg, tuli õige mees. Lennart Meri taasiseseisvunud Eesti esimese
riigipeana oli Eesti suur võimalus. Ta õpetas meile, mis on õieti Eesti
riik, ja ta õpetas meid oma riiki teenima. Siiras kaastunne omastele ja
Eesti rahvale.?

Peaminister Andrus Ansip kirjutas kaastundeavalduse pöördumisena Lennart Meri abikaasale ja lastele peredega: ?President Meri lahkumine on puudutanud kogu eesti rahvast, kõiki meie kodanikke ja sadu sõpru välismaadel. Temast oli saanud kõikidele meie Lennart. Teile oli ta selleks olnud alati. Avaldan Teile tänasel leinapäeval südamlikku kaastunnet. Enda ja kogu Vabariigi Valitsuse nimel. Meie Lennarti elutöö on hakanud kandma vilja.?

Seejärel allkirjastasid Vabariigi President Riigikogu esimees ja peaminister Riiginõukogu saalis ühise järelehüüde Lennart Meri surma puhul.

Presidendi kantselei

blog comments powered by Disqus