Riigigümnaasium tähistas viiendat sünnipäeva

Jõgevamaa gümnaasiumi kevadkontsert oli tänavu tavapärasest pidulikum, sest sellega tähistati kooli viiendat sünnipäeva. Sõna „pidulik” ei tohiks siinkohal siiski liiga tõsiselt võtta, sest kontsertki oli selline, mis publikul suu aeg-ajalt naerukile kiskus.


Viies sünnipäev polegi muidugi veel tõsine juubel, ent samas on see ikka väike verstapost. Jõgevamaa gümnaasiumi direktor Priit Põdra ütles, et ei hakka üles lugema kooli viie aasta saavutusi, sest hea kool kõneleb enda eest ise. Hea kool räägib kogukonnaga ühte keelt ning tänu sellele julgevad vanemad tuua kooli kätte oma kalleima vara – lapsed.

Kooli teevad direktori sõnul inimesed. Jõgevamaa gümnaasiumi, ühe Eesti esimese riigigümnaasiumi, puhul saab naljatamisi rääkida õppeasutuse emast ja isast. Nendeks on haridus- ja teadusministeeriumi koolivõrgu osakonna asejuhataja Ruth Opmann ning sama osakonna juhataja Raivo Trummal. Esimene viibis ka juubelikontserdil.

„Mul on olnud suur rõõm ja au olla selle kooli sünni juures,” ütles Ruth Opmann. „Meil oli suur visioon, aga ka ebakindluse tunne, sest me ei tohtinud selle ettevõtmisega ebaõnnestuda. Nüüd, viis aastat hiljem on mul hea meel tõdeda, et Jõgevamaa gümnaasium on kool, kuhu tullakse meelsasti õppima, kuidas head kooli üles ehitada.”

Ruth Opmann ütles, et kingitus on tal ka, aga see oli liiga suur, et kätte võtta. Ministeerium otsustas Jõgevamaa gümnaasiumile sünnipäeva puhul kontserdi kinkida. Esineja saab kool ise valida. Uudise peale vallandus suur aplaus.

Ema ja isa

Jõgevamaa gümnaasiumi loomisega seotud inimesi oli peale „ema” ja „isa” veelgi. Kooli ristiisaks võib end näiteks pidada toonane Jõgeva maavalitsuse haridusnõunik ja praegune Torma põhikooli direktor Heiki Sildnik: tema mõtles välja kooli nime. Toonasel maavanemal ja praegusel Jõgeva abivallavanemal Viktor Svjatõševil tuli aga kiiresti vastu võtta kardinaalne otsus, et riigigümnaasium Jõgevamaale tuleb.

„Haridus- ja teadusministeeriumi asekantsler Kalle Küttis ütles, kui mõtlemisaega palusin, et seda aega ta mulle anda ei saa. Tal on Exceli tabel ees ja minu sõnast sõltub, kas Jõgevamaa lahtrisse tehakse rist või null,” meenutas Svjatõšev.

Kooli loomise aegne abilinnapea ja hilisem linnapea Mihkel Kübar kinnitas, et tajus hästi, mis seoses koolivõrgu ümberkorraldamisega inimeste hinges toimus, ning tänas kõiki segastel aegadel vastu pidamise eest.

Direktorite kvartett

Jõgevamaa gümnaasiumi esimeseks direktoriks oli Alo Savi, kes praegu juhib Põlva gümnaasiumi. Tema kohta öeldi: tõmbas kooli nii käima, et vunk pole tänini raugenud. Publiku üllatuseks astus Savi sel õhtul üles direktorite kvarteti koosseisus. Ansambli ülejäänud liikmeteks on Tartu Tamme gümnaasiumi direktor Ain Tõnisson, Võru gümnaasiumi direktor Karmo Kurvits ja Jõgevamaa gümnaasiumi direktor Priit Põdra.

„Me ise nimetame end psühhoteraapia grupiks,” kinnitas Alo Savi ja lisas, et Jõgeva esinemine oli neile alles kolmas avalik ülesastumine. Aga see kutsus esile tormilise aplausi.

Lisaks Jõgevamaa gümnaasiumi taidluskollektiividele, astusid kontserdil üles ka mõned külalised Võru ja Põlva gümnaasiumist. Kontserti juhtisid Roxane Voser ja Egert Õim. Roxane on Jõgevamaa gümnaasiumi vahetusõpilane Šveitsist. Kontserdi juhi roll pani teda küll nädal aega ette muretsema, ent tegelikult sai ta antud ülesandega väga hästi hakkama.

„Mulle meeldib siin väga. Eriti meeldib eestlaste kultuur ja rahvuslik uhkus. Kui kooris laulan, siis tunnen, kuidas muusika kõik lauljad üheks liidab,” sõnas Roxane.

Jõgeva kultuurikeskuses aset leidnud juubelikontserdi lõpus pakuti kõigile sünnipäevatorti. Jõgevamaa gümnaasiumil on plaanis oma viiendat sünnipäeva veel mõne ettevõtmisega tähistada. Kooli lõpuaktuse ajaks kavatsetakse näiteks välja anda raamat kooli viie aasta digitaalsete aastaraamatute parematest paladest.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus