Renoveeritud pangakontori avamine hilineb vähemalt nädala võrra

</font>

Algse plaani järgi pidi täna Jõgeval avatama SEB vastrenoveeritud pangakontor, kuid siiski lükkub pidulik sündmus vähemalt nädala võrra edasi, sest pangakontori ruumide kasutusluba alles jõudis linnavalitsuses menetlemisse.

Septembri esimestel päevadel ilutses remondis olnud Jõgeva SEB kontori uksel silt, et värskelt renoveeritud pangakontor avatakse 8. septembril. Selle nädala algul võis aga sildilt lugeda, et  avamispäev on 14. september. Pärsi kindel ei ole avamise aeg veel praegugi.

Juuli algul alustati Jõgeval SEB pangakontori renoveerimist ning algselt loodeti see avada kooliaasta alguseks. Siiski on tänaseks avamise tähtaega kahe nädala võrra edasi lükatud. Kuigi remonditöödega oldi enam-vähem graafikus, ei jõudnud vajalikud dokumendid, mille põhjal väljastatakse ruumide kasutusluba, aegsasti Jõgeva linnavalitsuseni. Loataotlus polnud eile lõunaks veel linnamajandus- ja planeerimisosakonna spetsialistideni jõudnud.

Asenduskontori leidmisega oli raskusi

SEB lõuna regiooni kontorite juht Mati Kitsik selgitas, et elu teeb mitmeid korrektuure ning nad lootsid kogu hingest, et Eesti üks moodsamaid SEB pangakontoreid avatakse juba septembri alguses. Samas andis ta lootust, et viivitusest hoolimata avatakse uue sisustusega kontor järgmisel kolmapäeval. “Täiesti kindel saab olla alles siis, kui kontori uksed on lahti,” nentis Kitsik. “Jõgeva SEB kontor on praegu väljaspool Tallinna Eesti moodsaim,” kinnitas ta.

Kaks kuud on SEB asenduskontor tegutsenud Kesk-Eesti Ärikeskuse teisel korrusel. Panga esindaja sõnutsi pole asenduskontori tööga probleeme olnud ning kliendid pole nende andmetel seni millegi üle kurtnud. Siiski on nii mõnedki kodanikud kahe eelneva kuu jooksul kontori asukoha leidmisega hädas olnud.

Taasavamise puhul mitmed soodustused

Uues kontoris asuvad eraldi ning on ööpäevaringselt avatud sularaha väljamakseautomaat ning ka sissemakseautomaat. Lisaks on pangaruumides olemas ka internetipanga automaat. Mati Kitsik selgitas, et nad ei hakanud seda ööpäevaringselt avatud ruumi paigutama, sest internetipanga kaudu aetakse asju peamiselt siiski kodus.

Pangakontori töökollektiivis pole remondi tõttu muutusi olnud, kuigi töömaht on Kitsiku sõnul euro käibeletulekuga vähenenud. “Euro tõi kaasa kaarditehingute arvu kasvamise ning pangas sooritatakse tehinguid vähem. Panga töötajad peavad nüüdsest rohkem nõustamisega tegelema,” rääkis  regiooni kontorite juht, lisades, et ka nõustamistingimused on uues kontoris mugavamad. Panga nõustaja hakkab kliente vastu võtma täiesti eraldi ruumis, mis on muust melust eraldatud.

SEB pakub Jõgeva kontori taasavamise puhul oma klientidele mitmesuguseid soodustusi. Kuni 24. septembrini on väikelaenu lepingu sõlmimine tasuta. Tavaliselt maksab see 1,5 protsenti laenusummast. Sama kuupäevani on klientidel võimalik ka omavalitud pildiga pangakaart tasuta saada, muul ajal maksab selle tegemine 3 eurot ja 20 senti. Need,  kes SEB-paketi lepingu enne 24. septembrit sõlmivad, on järgnevad pool aastat selle kuuhooldustasust vabad. 

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus