Renoveeritud maja püüab möödujate pilku

Jõgeva linnas, üsna Piibe maantee lähistel aadressil Aia tänav 52 asub kena väljanägemisega renoveeritud korterelamu.

BRP Haldus OÜ Jõgeva büroo haldusdirektori Urve Aroni sõnul oli see korterelamu tõepoolest väga viletsas olukorras. Seetõttu otsustati 40-protsendilise Kredexi toetusega maja renoveerida.

Hoone renoveerimise vajaduse üle hakati arutlema 2014. aastal ja projekt valmis aasta hiljem. Asjaajamine võttis väga pikalt aega. Reaalsete ehitustöödeni jõuti 2017. aasta augustis ja need kestsid tänavuse aasta aprillikuuni. Kredexi toetusega on renoveeritud Jõgeval korterelamud aadressil Liiva tänav 4 ja Puiestee tänav 19. Renoveerimist ootab veel Puiestee tänav 25 korterelamu, kus loodetakse toetusraha saada uuest taotlusvoorust. 

Urve Aroni sõnul oleneb selle maja toetuse taotlemine sellest, millised on Kredexi uued tingimused rahata taotlemisel. Aroni sõnutsi on ta kuulnud Aia tänava 52 majarahvalt positiivset tagasisidet eelkõige selles osas, et tubades on väga hea õhk.

Tänu sellele, et renoveerimistööde käigus paigaldati soojustagastusega ventilatsioon. Väga positiivne on, et n-ö hoovi poolt said hoone rõdud klaasitud. Väiksemaid probleeme on akende reguleerimisega, kuid haldusjuht usub, et tööde viieaastase garantiiaja jooksul leiavad sellised probleemid lahenduse.

Aia tänav 52 korteriühistu juhatuse liikme ja majaelaniku Meelika Salu sõnul oli majarahvas mõni aasta tagasi plaani võetud tööde teostamisega nõus ning nemad on renoveerimistöö tulemusega rahul. Ehkki 20 aasta peale võetud laenu tuleb veel pikka aega tagasi maksta. Toad on nüüd varasemaga võrreldes tunduvalt soojemad ja tänu sundventilatsioonile on piisavalt õhku.

Meelika Salu soovitab ka teistel seni veel renoveerimata majades elavatel inimestel hoone renoveerimise peale mõtelda, sest ainuüksi soojusele tehtavate kulutuste pealt on nad kokkuhoiu saavutanud.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus