Renee Rumm: eesmärk on pakkuda tegevust ja kogemusi

“Reformi noorteklubi korraldab Mustvees juba mõnda aega üritusi Alter Egoga käsikäes. Ühiselt tegutseti näiteks ka märtsis toimunud kevadlaagris,” selgitas Rumm, kes juhib Mustvee ja Kasepää ühist noorteorganisatsiooni.

Tallinna rahutuste ajal oli reforminoortel Mustvees Alter Egoga kahasse just suur volbripidu plaanitud, aga see tuli segaste aegade tõttu ära jätta.

“Tulime tagasi maa peale ja lükkasime peo edasi esimesele juunile, millest tuli kena lastekaitsepäeva üritus,” rääkis Rumm. Samas on pikka aega sotsiaalalal töötanud noortejuht aga siiralt rõõmus, et Mustvees ja Kasepääl noortevahelisi konflikte ette ei tulnud.

Kümneliikmeline tuumik

Viimati tegutsesid reforminoored Mustvee linnapäeval, kus nende noorteklubi võistkond traditsiooniliselt isetehtud paatide rallil osales.

“Saavutasime seekord auväärse neljanda koha ? viie hulgast,? muigab Rumm. “Eks erakonna panus selliste ürituste puhul on ikka aktiivsete noorte osalemine ja võistluste auhinnad.”

Mustvee ja Kasepää klubi juhatus on kolmeliikmeline ja pidevalt sealkandis Rummi kinnitusel  tegutsemas umbes 10-liikmeline tuumik.

“Meie eesmärk on pakkuda kohalikele noortele mitmekülgset huvitegevust. Kui seni on erakond toetanud vaid Alter Ego üritusi ja osalenud teistel Mustvees korraldatud üritustel nagu Linnapäev või Kalafestival, siis tuleval suvel plaanime kindlasti pakkuda kohalikele noortele veel eraldi laagri ehk seiklusmatka, täiendavalt Alter Ego tavapärasele laagrile,” rääkis Rumm edasistest plaanidest.

Ta ei mõista, miks peaks tegutsema ainult enne valimisi. “Ma ei poolda seda, et hakkan nädal enne valimisi ukse tagant ukse taha käia. Ma tahan pakkuda noortele huvitegevust kogu aeg, sest mul on kurb vaadata, kuidas nad muidu niisama külavahel tolgendavad. Samal põhjusel on reforminoored oma telgiga väljas ka Kalevipoja Kalafestivalil.

“Nüüd sai Alter Ego Mustvee linnalt noorte jaoks uued ruumid ja loomulikult püüame meie omalt poolt nende sisustamisel kaasa aidata. Erakonna tuge näen ma eelkõige selles, et noortel oleks olemas mingi kindlus, et nad ei tunneks ennast üksi, erakond lihtsalt toetab noorte tegevust,” kinnitas ta.

Võimalus tegutseda

Rummi kinnitusel on alati mitu valikut. Noor võib valida tegevuse või niisama tolgendamise vahel.

“Ma ei poolda mingit värbamiskampaaniat, tegevust tuleb noortele pakkuda kogu aeg.?

Ametlikult saab Reformierakonna noorteklubi liikmeks astuda alates 15. elusaastast ja ülemine vanusepiir on 35. Loomulikult ei saadeta ühtegi huvilist tagasi, olgu nad vanemad või nooremad.  Noorteklubisse kuulumine ei tähenda aga sugugi automaatselt erakonda astumist.

“Klubi pakub noortele võimalust midagi ühiselt teha, olla  sõpradega koos. Matkalaagrisse ootame kõiki noori, kes tahavad mõnusalt aega veeta,” rõhutas Rumm.

Lisaks Mustvee ja Kasepää noorteklubile tegutsevad noororavad Jõgevamaal Rummi kinnitusel aktiivselt veel Puurmanis ja Põltsamaal.

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus