Rene Poll ja Andres Metjer Eesti meistriks

Järva-Jaanis toimunud Eesti meistrivõistlustel sangpommispordi kahevõistluses võitsid meistritiitlid Jõgeva valla spordimehed Rene Poll ja Andres Metjer. Jõgevamaa esindus võitis kulla ka teatevõistluses. Medaleid ja väärikaid kohti jätkus ka teistele piirkonna sportlastele.

Esimesena võitis Jõgevamaa atleetidest kuldmedali kehakaalus -73 kg Rene Poll, kes tõukas 24 kiloseid pomme 62 ja rebis 162 korda. „Viimati sain sangpommispordis meistritiitli 2005. aastal. Nüüd läks korda pärast järjepidevaid treeninguid taas kuld võita,” ütles mitme alaga tegelev spordimees. „Sangpomm loob tugeva põhja erinevate spordialadega tegelemiseks,” lisas Poll.

Kuldmedali viis koju ka kehakaalus -95 kg võistelnud Andres Metjer, kes tõukas 32 kiloseid pomme 60 ja rebis 120 korda.

Kaalukategoorias +95 kg tõukas Ainar Aruväli 32kiloseid pomme 71 korda ja rebis 47 korda. Tal läks pomm käevahetusel lahti ja tulemuseks oli kolmas koht. Samas kaalus võistelnud Mattias Viljamaa tõukas pomme 35 korda ja rebis 140 korda. Tulemuseks neljas koht. Viiendaks jäi kettaheite olümpiapronks Aleksander Tammert, kes praegu harrastab sangpommisporti.

Kuni 78 kg kehakaalus rebis Tave Allik 24-kiloseid pomme 50 ja tõukas 17 korda ning saavutas kolmanda koha.

Meesveteranidest võistlesid 12-kilogrammiste pommidega Heino Põldoja ja Ülo Kuusk.  Põldoja tõukas 110 ja rebis 255 korda ning sai teise koha. Kolmandaks tulnud Kuusk tõukas 61 ja rebis 202 korda. „Tõukamine 61 korda on mul tänavune parim tulemus. Traumast taastumine võtab aega,” märkis Kuusk.

Tervikuna sai Jõgevamaa sangpommisportlaste võistkond teise koha. 3 x 3 minutilises teatevõistluses osalenud Siiri Univer, Andres Metjer ja Ainar Aruväli tõid aga Jõgevamaale kulla. Jõgevamaa sangpommisportlaste osalemist meistrivõistlustel toetasid firmad OÜ Gotto-Re ja Atemix Tööstusautomaatika OÜ.