Rene Mandri Euroopa kuni 23-aastaste meistrivõistlustel hõbemedalil

177 km grupisõidus asus starti 174 ratturit kõikidest Euroopa juhtivatest rattamaadest.

Traditsioonilisel rattaringil, kus varem on korduvalt peetud ka meeste maailmameistrivõistlusi, alustati kohe aktiivselt. Kuum ilm ja tehniliselt küllaltki nõudlik rada nõudis kõvasti ohvreid. 102 katkestanud ratturi seas olid ka kõik ülejäänud eestlased.

Rene pääses peagrupist ca 40 km enne lõppu. Fini?iringiks oli põgenikke alles jäänud kuus. Vaid võitja Benoit Sinner Prantsusmaalt suutis Rene’d fini?is edestada.

Ekslikult räägitakse mitmetes lehelugudes juunioride Euroopa meistrivõistlustest, mida see sõit aga kaugeltki ei olnud. Tõsi, samas peeti küll ka juunioride meistrivõistlusi, kus meil ka esindaja Sander Maasingu näol väljas oli. Sander aga sel korral lõpetajate hulka ei jõudnud.

Tegemist on juba selge maailmaeliidi tegijatega. Tõsi, meestel on ees vanusepiir 23 eluaastat, kuid peab ütlema, et paljud  on juba profilepingutega kaetud mehed. Samas on see ka koht, kus tasub lepingu nimel ennast näidata.

Jõgevamaa rattasõidule on see vaieldamatult suurpäev.

Ehkki läbi aegade on meil päris pikk rida mehi, kes osalenud mitmetel tiitlivõistlustel, pole meie saagiks kordagi medalit tulnud.

Nendelsamadel Euroopa MV on siiani edukamalt esinenud Janek Tombak (6.), Tarmo Raudsepp(10.), Rene mandri mullu 12. Kalle Kriit (13. )

Rene alustas treeninguid Kaido Kriidi juures, aasta hiljem hakkas temaga tegelema omakülamees Mati Värv.

Vahepeal kiskus aga meil elu siinmail nii nutuseks, et hakkajamad poisid pidid klubi otsima väljastpoolt maakonda.

Nii liitus Rene koos Magnus Mändojaga tartlaste U-Teamiga. Praegu kannab Rene aga kodustel sõitudel Allar Tõnissaare PRO Ratturite Klubi  särki.

Suurim Rene abimees on aga kindlasti olnud tema isa Riho.

Klubile keerulistel aegadel on ta aidanud treenereid nii nõu kui jõuga, et poisid pidevalt võistluskarussellis saaksid olla. Ja ilmselt on tema teened paljus, et meil klubitegevus veel siiani hinges on. Tulihingelise rattafanaatikuna oli see hõbedavõit suureks auhinnaks tallegi.

Ratturite saatused on väga kirjud. Üks edupäev täna võib vahelduda täieliku nurjumisega homme.

Rene puhul keeras õnnejumal oma palge hetkel tema poole. Oli ju alles mais tõsine ehmatus, kui kuulsime nakatumisest Rene A-hepatiiti.

Loodame, et saame järgmiseks aastaks juba tippklubiga Ag2R lepingu allkirjastanud Rene Mandri headest sõitudest veel korduvalt kuulda.

KALEV RAUDSEPP

blog comments powered by Disqus