Remek Meel tegi esimese täispika filmi Alam-Pedjast

Matsalu loodusfilmide festivalil esilinastus loodusemees Remek Meeli esimene täispikk film.

See keskendub Alam-Pedja hingele, mis koosneb paljudest elementidest. Meele rajad jooksid enamasti mööda jõgesid ja luhtasid ning seetõttu näeb filmis palju veega seotut. Loomulikult on esindatud ka raba- ja metsaepisoodid ning liigid. Eriline on talvine  -30-kraadine aurav Emajõgi ning kevadine tedremäng. Ja loomulikult suurvesi ja kõik sellega seoses olev.

Filmi hakkas Meel tegema sellepärast, et tal on selle kohaga eriline hingeside. Just sealt sai alguse tema teine tulemine loodusse, kui ta üliõpilasena Alam-Pedjal kopraid uuris. Filmiga nägi Meel vaeva poolteist aastat.

Filmitegija tunnistas, et kõige meeliülendavad hetked on tal filmi tehes olnud seoses päikese loojanguga, nii talvise tohutu külmaga, kui päike punasesse uttu sukeldub, kui ka suvise loojanguga, kus jõgi ja selle elanikud on justkui muinasjutumaailmast pärit.

Kõige raskemad hetked olid filmitegijal talvel, kui ta kogu rasket tehnikat kelguga enda järel vedas, koorem kaalus aga üsna palju. Negatiivset mälestust neist sündmustest pole talle aga jäänud.

Varem on produtsent Õie Arusoo teinud Alam-Pedjast 2000. aastal 16 minuti pikkuse filmi “Unustatud maailm, Alam-Pedja”. Selle filmi režissöör oli Peeter Brambat, operaator Raul Priks ning helilooja Kuldar Sink.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus