Rekordvõit ja liidrikoht saalijalgpallis

Saalijalgpalli Eesti meistrivõistlustel läheb Jõgevamaa klubidel hästi. Naiste meistriliigas võitis Põltsamaa Motiiv SK rekordskooriga 27:0 (15:0) JK Kuusalu Kalevit ning meeste esiliigas jagab Jõgeva FC Wolves koos nelja meeskonnaga esikohta.

Naiste meistriliigas mängis Põltsamaa naiskond Kuusaluga koduväljakul. Juba esimese nelja minutiga löödi vastaste väravasse neli palli ja juhiti 4:0. Edasi Põltsamaa tüdrukute ülekaal jätkus ning vaheajale mindi eduseisul 15:0.

Teisel poolajal lisati turniiri nõrgima naiskonna vastu mängides veel tosin väravat ja lõpuvileks võideti 27:0. Seejuures löödi ainuüksi 25. mänguminutil neli väravat. Kuue väravaga oli edukaim Samanta Uueda. Viie väravaga kostitasid vastast Diana Belolipetskaja ja Gerda Johanna Leichter. Väravat ei löönud ainult väravavaht.

Meeste esiliigas kohtus FC Wolves Viimsis sealse FC Smsraha meeskonnaga ja kaotas 6:7 (3:3). Mäng kulges tasavägiselt, skoori avas Jõgeva meeskond 8. minutil (Mario Torokvei). Esimesel poolajal juhtis Wolves kolm korda, kuid ikka suutsid vastased viigistada. Nii et vaheajale mindi 3:3 seisul.

Teise poolaja algul pääses Viimsi kahe väravaga juhtima (5:3), kuid „hundid” suutsid siiski viigistada. 32. minutil lõi aga Viimsi esisnaiper Nikita Filin 16 sekundi jooksul kaks väravat ja see otsustas mängu saatuse. Kuigi 38. minutil skooris teistkordselt Torokvei, pidi Wolves leppima 6:7 kaotusega. FC Wolvesi poolt lõi kaks väravat veel Rasmus Alles, ühe tabamuse said kirja Andre Varusk ja Karl Sassian.

Tabeliseis on esiliigas aga ülimalt tihe, sest koguni viis meeskonda on seitsme mänguga teeninud neli võitu ja kolm kaotust ning 12 punktiga jagatakse liidrikohta. Teiste seas kuulub viie liidermeeskonna hulka ka FC Wolves, keda kodusaalis näeb mängimas alles 28. detsembril.