Rekordiline heategu

Neljapäeval panid üle Eesti 12 000 kooliõpilast kollased särgid selga ning asusid heategevuslikule teatejooksule. Jõgevamaal osales 400 kollase särgi kandjat. See on omamoodi rekord, sest veel kunagi varem pole nii palju õpilasi heategevuslikul teatejooksul osalenud. Ja mis kõige rõõmustavam: osalesid ka maakonna kõige kaugemad paigad, kes veel eelmisel aastal teatejooksust osa ei võtnud.


Positiivse liikumisena kasvab Eestis tahe head teha ja seda ka nooremate kooliõpilaste seas. Aina enam korraldatakse koolideski heategevuslikke üritusi, mille tulu antakse kas koduta loomadele või teistele abivajajatele. Sest mida varem õpime mõistma, et kõigil ei lähe elus alati hästi, seda empaatilisemaks ja mõistvamaks muutub ühiskond. Nii tekib tahe ka iseendast veidi rohkem anda.

Läheneva emadepäeva eel tasub meelde tuletada, et andmise rõõm on märksa suurem rõõm. Seda teevad emad ja vanaemad päevast päeva. Annavad endast kõik ja veidikenegi rohkem, küsimata tihti midagi vastu, kaeblemata või tüdinemata.

Kui lapsed jooksid ühel pärastlõunal nende eest, kes ise joosta ei saa, võiksime iga päev keskenduda vähemalt ühele heateole. Olgu see kas või pisike tegu nagu prügi üles võtmine või kellelegi naeratamine. See tasub ühel hetkel kuhjaga ära. Pealegi annab parema enesetunde ja kasvatab meist paremad inimesed.

Homme, emadepäeval, on lastel võimalus veidikenegi tagasi anda. Veeta ema või vanaemaga ühine päev, käia looduses või nautida pühapäevast lõunasööki.

blog comments powered by Disqus