Reis andis julgust propageerida ideed Läänemere ja Peipsi ühendamiseks

Sadakond jõgevamaalast oli 28. juunist 2. juulini bussireisil, kus külastati  koostööpiirkondi Poolas Warminsko-Mazurskie  vojevoodkonda ja Kaisadoryse rajooni Leedus.

Poolas avanes võimalus sõita jõel ka laevaga, mis veekogude vahele jääval maismaal saab liikuda erilistel rööbastel raudteevagoneti peal. Maavanem Aivar Koka sõnul on tegemist tavalise laevaga, millele maismaal liikumiseks spetsiaalne vagonett alla lükatakse ja nii on  võimlik liikuda ka maal mööda spetsiaalset raudteed. Selline reisimisvõimalus Poolas on ainulaadne turismiatraktsioon maailmas.?

?Niisugune laevasõit oli mulle tõeliseks üllatuseks, ? märkis maavalitsuse majandusarenguosakonna projektinõunik Tiina Loorand. 

 ?Eestis on arutatud, kuidas avada Peipsi Läänemerele. Ise kõnelesin sellel teemal möödunud aastal Kotkas toimunud Eesti ja Soome omavalitsusjuhtide kokkutulekul Kui ehitada nõuetekohane raudteeharu, saaks selle idee ellu viia. Nii saaks tagada ka jahtide jõudmise Läänemerelt Peipsile, mis on oluline potentsiaal turismiarenguks,? märkis Aivar Kokk.

Jõgevamaalased  kavatsesid Poolas sõita ka rööbasbussiga. Paraku ei õnnestunud aga seda plaani täide viia: ?Läksime jaama, kust pidi väljuma kahe vaguniga rööbasbuss. Reisijate vähesuse tõttu oli see aga laupäeval asendatud palju aastaid tagasi ehitatud veduri ja vaguniga. Siiralt kahju, et rööbasbussi sõit ära jäi, sest enamus reisil viibinud inimestest polnud rööbasbussi varem näinud. Küll aga on võimalus luua suhted Poola tehasega, kus rööbasbusse valmistakse,? rääkis Aivar Kokk

?Jõgevamaal on välja käidud mitmedki ideed, mis algul tunduvad utoopilisena. Reisimine võimaldab aga kogeda, kuidas samu mõtteid on mujal maailmas ellu viidud,? märkis Kokk.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus