Rein Kivi lõpetab saalihokikarjääri Jõgeva Tähes mängides

Praeguse aja kõige edukam eestlasest saalihokimängija Rein Kivi lõpetas Soome tippmeeskonna SSV-ga lepingu ning otsustas aktiivsest sporditegemisest tagasi tõmbuda, kuid oma  karjääri  viimase aasta jooksul mängib ta oma kodulinna Jõgeva Tähe meeskonna rivistuses.

Viimati mängis Rein Kivi SK Tähe eest hooajal 2001-2002, misjärel siirdus Soome. Kümne aasta jooksul on Rein Kivi mänginud neljas Soome meistriliiga võistkonnas ning võitnud ka Soome meistrivõistlustelt kaks kulda, kaks hõbedat, pronksi ja karikavõistlused. Jõgeva Tähe rivistuses on Kivi võitnud kolm meistrivõistluste kulda, hõbeda ning kolm korda ka karikavõistlused. Tänavu, kolmekümneaastasena otsustas Rein Kivi profikarjäärist loobuda ning mängida oma viimasel  hooajal tegevsportlasena koduvõistkonna SK Tähe eest.

Rein Kivi rääkis, et tema jaoks on karjääri Jõgeva võistkonnas mängides lõpetamine sümboolne samm ja žest oma kodulinna meeskonnale. “Kunagi sai siin mängimisega algust tehtud ja nüüd siis lõpetan ka siin,” sõnas ta. Lepingu Soome klubiga SSV lõpetas Kivi ise. “Nad küll palusid, et ma jätkaksin, aga füüsiliselt ma enam ei jõua,” tunnistas mees.

Rein Kivi jääb siiski elama ja töötama Soome ning hakkab Tähe saalihokivõistkonda toetama Eestis mängudel käies. Treenima ta siia tulla ei saa,  vaid teeb seda Soomes.

 SK Tähe esindusmeeskonna treener Marko Saksing kinnitas, et Reinust on Eesti meistrivõistlustel kõva tugi, kas või ainult üheks hooajaks. “Olen talle ammu rääkinud, et tehku viimane hooaeg siin,” rääkis Saksing Rein Kiviga tehtud veenmistööst, mis lõpuks vilja kandis.

Rein Kivi ise sõnas, et soovib Tähega sel hooajal kindlasti Eesti meistritiitli võtta. “Alla kuldmedali pole mõtet eesmärke seada,” ütles ta, lisades, et selge pildi saab mängudest ja vastastest alles siis, kui hooaeg pihta hakkab. “Potentsiaali meistriks tulla on kõvasti,” kinnitas sportlane oma praegust koduvõistkonda hinnates.

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus