Rein Kilk kavatseb osaleda Weroli erastamisel

31. jaanuari Äripäeva andmetel väidab Kilk, et Werol Tehased vajab investeeringuid üle 100 miljoni krooni

?Raha oleks vaja kulutada mitmeks otstarbeks. Kaasajastamist vajavad pressid ja tegeleda tuleks pakendamisküsimustega,? lausus ärimees Rein Kilk Vooremaale. ?Weroli tehasega on seotud mitmed probleemid. Hiljuti oli oht, et ettevõttele kuulutatakse välja pankrot, tehas peaks saama aga Jõgevamaa majanduselu lipulaevaks. Mis puutub Jõgevamaa käekäiku tervikuna, siis sageli on sellest maakonnast räägitud kaastundlikus toonis. Selline lähenemine pole aga õige. Mõtlema peaks hoopis sellele, kuidas Jõgevamaa potentsiaali paremini ära kasutada,? oli ärimees veendunud.

Rein Kilgi osalemisse AS Werol Tehased erastamisel suhtub positiivselt Jõgeva maavanem Aivar Kokk. ?Minu arvates on Rein Kilk tõsine ettevõtja, kes on Jõgevamaale varemgi investeerinud. Näiteks Palamuse valda on ta rajanud roosi- ja lambakasvatuse,? ütles maavanem ja avaldas lootust, et Rein Kilk aitab kaasa projekti Painküla tööstusküla teostumisele.

?Rein Kilki on põhjust suhtuda kui potentsiaalsesse erastajasse, sest me ei tea, kas tehas temale müüakse,? möönis ettevõtte juhatuse liige Helmo Hainsoo, kes teatas, et lähiajal arutab Weroli nõukogu läbi informatsiooni, mis edastatakse erastamiskomisjonile. ?Tehase juhtide ülesanne on tagada, et see töötaks täisvõimsusega ja uus omanik saaks endale edukalt toimiva ettevõtte.?

?Rääkisin eile Weroli erastamise teemadel ettevõtte nõukogu esimehe Raul Rosenbergiga. Nõukogu koosolek toimub 20. veebruaril ja pärast seda on võimalik paika panna lõplikud erastamistingimused. Võlgade ülesostmine ei anna Rein Kilgile erastamisel otsest eelist, kuid tal on sellel protsessil tugev positsioon. Valituse tingimuseks on, et erastaja investeeriks firmasse 30 miljonit krooni,? rääkis põllumajandusministri nõunik Maido Pajo.

Usutluses Äripäevale on Rein Kilk teatanud, et sel aastal võib rapsiõlitehase probleemiks saada toorme puudus, seetõttu võib tööstus suvel mõneks ajaks seisma jääda. ?Pean sellist ohtu rohkem teoreetiliseks, sest praegu kestavad läbirääkimised firmaga Kesko Agro rapsiseemne ostmise osas,? väitis juhatuse liige Helmo Hainsoo, kelle sõnul ostab AS Werol Tehased praegu põllumajandustootjatelt 1500 tonni rapsiseemet nädalas

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus