Rege rauta suvel…

Kuna kevadisest taotlusvoorust jäi raha veidi üle, kuulutas Jõgevamaa Koostöökoda välja teise sügisese taotlusvooru nn. pehmetele projektidele. Juba praegu, st kesksuvel tuleb hakata mõtlema talvistele koolitustele ja üritustele, aga ka juba järgmise suve tegemiste peale.

Leader-meetme nn. pehmete projektide puhul on miinimumsumma viis tuhat ja maksimumsumma 100 000 krooni. Kokku saab Vooremaa piirkonnas jagada 1,376 miljonit krooni ja Peipsi piirkonnas 1,4952 krooni.

Jõgevamaa Koostöökoda korraldab alati kõigepealt ideedevooru, kus sõelutakse välja kõik toetuskõlbulikud projektid. See on vajalik, sest kui taotlejad peaksid tegema veel ka projekti valmis ja panema kokku kogu tehnilise dokumentatsiooni, kuluks meeletult aega ja vaeva. Kui projekt hiljem toetuskõlbulikuks ei osutu, on aega kulutatud asjatult ja vaev niisama mahavisatud. Ideedevoor välistabki mõttetu töö.

Veel tasub tähele panna, et uuest aastast esitatavate kuludeklaratsioonidega saab kokkuleppel hankijaga tasuda ka hiljem. Peab arvestama, et kuludeklaratsiooni esitamisest kuni raha ülekandmiseni võib minna kolm kuud. Kohe tuleb hankijale ära maksta omaosalus kümme protsenti ning käibemaks. Ülejäänu kohta esitatakse deklaratsioon ja PRIA kannab raha pärast rahastusotsuse tegemist otse hankijale. Loodetavasti aitab see muudatus nii mõnegi projekti ellu viia, kui ei pea pangalaenu võtma.

25. juuli 2009

blog comments powered by Disqus