Reformikad suhtuvad kohalikesse algatustesse positiivselt

Peipsi piirkonnale võiks reformierakondlaste hinnangul tulu tuua eelkõige puhkemajandus ja turism, mis eeldab ka infrastruktuuri väljaehitamist.

Riigikokku kuuluvad Reformierakonna liikmed külastasid Jõgeva, Põltsamaa ja Mustvee piirkonda. Jõgeva linnapea Viktor Svjatõsev viis oma erakonnakaaslased tutvuma olustikuga raudteeäärses piirkonnas. Maakonnalehele jagas oma muljeid Riigikogu liige Rein Aidma: ?Jõgeva raudteejaamas toimub puidu ümberlaadimine. Puitu veetakse saekaatritesse autodega, mis lõhuvad tugevasti linna tänavaid. Tean, et linnavalitsusel on teemakohaste probleemide lahendamiseks mitmeid ettepanekuid, mis vajaksid läbiarutamist ja kooskõlastamist mitmete instantsidega ? Eesti Raudteega, Jõgeva maavalitsusega Jõgeva vallavalitsusega, ümberkaudsete ettevõtetega.?

Viktor Svjatõsev märkis, et Jõgeva linnavalitsus ongi mitmel tasandil raudtee probleemidele lahendust otsinud. ?Jõgeva linna 6200 elanikust toetasid 1400 oma allkirjaga vajadust ehitada jalakäijate tunnel, mis kindlustaks turvalisuse raudtee ületamisel. Riigikogu poolt on praeguseks eraldatud esimesed summad, millega on võimalus alustada tunneli projekteerimist,? ütles linnapea.

Riigikogu liige Toomas Tein märkis, et rohkem kui veerand sajandi vältel, mil ta on töötanud arstina, on igal aastal Tartusse haiglasse toodud mõni kannatanu, kes on saanud viga Jõgeval raudtee ületamisel.

Külaskäiku Mustveesse kommenteeris Riigikogu liige Mait Klaassen: ?Peipsi piirkonda näen ma ennekõike turismi ja puhkemajanduse alana. Selle arendamiseks on vaja välja ehitada infrastruktuurid, näiteks korrastada rannaääred.?

Samas suhtub Klaassen skeptiliselt Peipsi äärse elanikkonna kaubandussuhete arendamisse Venemaaga, mis oleks üks majanduslikke eeldusi ka sadamate ehitamisel.

?Laudade toomine Venemaalt, nagu seda tegi Kalevipoeg, on kangesti kahtlane tegu, sest Venemaa muudab reegleid piiril sageli. Raske on hakata Venemaaga stabiilset äri ajama.?

Põltsamaa piirkonnas olid Reformierakonna tipp-poliitikute huviobjektiks Puhu Risti ümbruses paiknevad ettevõtted, mis moodustavad tööstusküla.

Mait Klaassen märkis, et tööstusküladel on äärmiselt positiivne mõju uute töökohtade tekkimisel. Klaassen kui endine Võru maavanem märkis, et ka Võrumaal on kaks tööstusküla ? üks neist on Vastseliinas ja teine rajatakse peatselt Väimelasse.

?Erinevate maakondade külastamine on kujunenud meile traditsiooniks. Nii avaneb parem ülevaade piirkondade kordaminekutest ja probleemidest ja saame anda omapoolseid ideid nende lahendamiseks,? ütles Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Peep Aru.

?Kokkuvõttes jäi Riigikogu Reformierakonna Fraktsiooni liikmetele mulje, et Jõgevamaa on väga ilus maakond,? ütles fraktsiooni ametnik Peep Lillemägi, kes oli Riigikogu liikmete üks teejuht Jõgevamaaga tutvumisel.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus