Reformierakond: ootame sotsiaaldemokraatidelt sisulisi ettepanekuid

Töösuhete muutmine paindlikumaks on otseselt seotud Eesti edasise majanduskasvu jätkumisega. Uue seadusega oleksid tagatud töötajatele paremad võimalused ümberõppeks, töötaja suurem vabadus nõuda tööle minnes soodsaid töötingimusi ja nendes kokku leppida, bürokraatia vähendamine mõlemale poolele. Ilma nende muudatusteta jäävad kiduma nii palgad, pensionid kui majandus tervikuna. Raske uskuda, et ametiühingute või sotside sooviks on selline paigal tammuv Eesti, kus pensionide suurus ja töötajate palgad püsivad praegusel tasemel.
Enne seaduse vastuvõtmist tuleb teha ilmselt mitmeid kompromisse. Tulemuseks ei saa aga kindlasti olla ametiühingute praegune unelm, et kõigi töötajate töötingimustes hakkab kokku leppima ametiühingute keskliit ja töösuhete korraldamine on vaid ametiühingubosside monopol.
Reformierakonna eesmärgiks on nüüdisaegne töösuhete regulatsioon. Kõik valitsusliidu osapooled on tunnistanud, et uut töölepinguseadust on vaja. Reformierakond on meelestatud konstruktiivselt ja konkreetsete ettepanekute laekumisel hakkame kompromissi otsima kõigi osapoolte vahel.

Keit Pentus,
Reformierakonna aseesimees

blog comments powered by Disqus