Reena Kolli järgmised sihid on kooli lõpp ja MM

Teivashüppaja Reena Koll treenib käimasoleval hooajal Läti teivashüppe rekordimehe Aleksandr Obižajevi käe all ning esialgsed sihid on seatud juulis peetavatele U20 vanuseklassi MM-i võistlusele, kuigi suurvõistlusel pole eesmärgiks seatud medalile tulek.

 

Selle aasta algusest on Reenal lisaks treeneritest vanematele juhendate seas ka nimekas teivashüppespetsialist Aleksandr Obižajev, kes püstitas 1987. aastal Läti teivashüppe rahvusrekordiks 5.80. Reena isa Hanno Koll kinnitas, et parimat oma ala spetsialisti pole võimalik lähiümbrusest leida ning neil on treeneriga äärmiselt vedanud. “Obižajev näeb Reenas potentsiaali ning tal on huvitav Reenaga koos töötada,” lisas treenerist isa Hanno. 

Praegu on põhirõhk tehnikal, mitte tulemusel

Kui eelmise aasta lõpus sõnas Hanno Koll, et peagi võib näha Reenat alistamas kõrgust 4.50, siis nüüd enam isa tulemuse püüdmises kinni ei ole. “Praegu paneme rõhku tehnika arendamisele. Tulemuse endale eesmärgiks seadmisega võib tehnika jääda tahaplaanile ning hiljem sisse harjutud tehnikavigu enam parandada ei õnnestu,” selgitas Hanno ning lisas, et momendil pole ta isegi mõelnud, mil Reenal õnnestub maagiline nelja ja poole meetri piir alistada.

Küsimuse peale, millest Reenal tehnika osas kõige enam puudu jääb, ei andnud Hanno Koll ühest vastust. Teivashüppaja treenerist isa selgitas, et tehnika arendamise ja lihvimise juurde käib üle kahesaja harjutuse joostes, matil, rööbaspuudel ja millel iganes.

Selleks, et treening oleks intensiivne ja tõhus, tuleb neid kõiki faktoreid järgida, hüppe sooritus osadeks lahti võtta ning igat detaili üksipulgi analüüsida ning lihvida. Need harjutused kuuluvad kõik ühte komplekti ning praegu ei saa isa küll öelda, et millestki eriliselt puudu jääb. Areng on tema meelest olnud Reenal piisav ning treener Obižajev on oma hoolealusega rahul. 

Reena vastu tuntakse huvi juba USAs

Sel aastal on Reenal põhirõhk pandud juulis Barcelonas peetavatele juunioride maailmameistrivõistlustele. Samas lisas Reena isa, et esialgu ei ole neil plaanis seal kõrgeid kohti püüda. “Proovime esineda võimalikult hästi ja ei mõtle veel medalile,” sõnas Hanno Koll viidates sellele, et Barcelonas peetakse U20 vanuseklassi MM-i, kus võistlevad Reenast kuni viis aastat vanemad sportlased. Sellises konkurentsis oma esimesel MM-il medalile jõudmise lootust hellitada oleks praegu liialt naiivne ja samas ka üleliia pinget tekitav.

Siiski märkis Hanno Koll, et MM-il pole võimatu kvalifikatsioonist finaalturniirile pääs. “Viimastel aastatel on edasipääsu piirkõrguseks olnud umbes 4.10 ning see on täiesti reaalselt ületatav,” mõtiskles Hanno.

Lisaks spordile on Reenal veel sel kevadel ees ka põhikooli lõpetamine. Isa sõnul sujub Reenal õpetöö spordi tegemisest hoolimata üsna hästi. Pärast põhikooli lõpetamist soovib Reena jätkata õpinguid Jõgeva gümnaasiumis ning loomulikult jätkab ta ka spordi tegemist. “Jõgeval on head tingimused spordi tegemiseks, siin on välistaadion ja Tartus, vaid viiekümne kilomeetri kaugusel, asub sisehall, seega me ei pea viima läbi pikki ja põhjalikke välilaagreid ning kodukohas treenimine on alati parem kui võõras keskkonnas,” lisas Hanno Koll.

Samas mainis isa, et vaid viieteistaastase Reena vastu on huvi üles näidanud ka juba USA kõrgkoolid. “Kuulsin, et Arkansase Ülikool oli Reenaga ühendust võtnud ning nad kinnitasid, et on Reena sportlike tegemistega kursis,” rääkis Hanno, kuid kinnitas, et esmalt on tarvis lõpetada põhikool ja gümnaasium siin ning alles siis hakata tegema edasi õppimise ja sportimise plaane.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus