Reena Koll võitis kodused teivashüppevõistluse

Möödunud neljapäeval Jõgeva staadionil peetud teivashüppevõistluse võitis tütarlaste arvestuses Reena Koll, kusjuures tema tulemus ületas ka naisteklassi võidutulemuse. Meestest sai ülekaaluka võidu lätlane Pauls Pujats.

 

Jõgeva lahtisel teivashüpevõistlusel osales seitse võistlejat, mis peakohtunik Hanno Kolli hinnangul oli täpselt paras arv. “Meil läks isegi sellise osalejate arvuga võistlus kahe ja poole tunni pikkuseks,” sõnas Koll. Kui võistlejaid oleks olnud näiteks  kakskümmend, siis oleks jõuproov kestnud kuni viis tundi ning see on juba sportlastele koormav.

Lätlane kerkis püüdmatusse kõrgusse

Kuigi Reena Koll osales tütarlaste A-klassi arvestuses, oli tema tulemus ka naisteklassis võistelnud Maarja Pärsi omast neljakümne sentimeetri võrra parem. Reena isa Hanno Koll vahendas tüdruku  treeneri Obižajevi sõnu, kes tulemusega väga rahule jäi. “Praegu me ei ajagi mingit suurt tulemust taga, momendil on olulisem pöörata tähelepanu tehnikale. No võib-olla oleks võinud minna jäigema teibaga hüppama, kuid Reena hüppas Obižajevi näpunäidete järgi ja treener jäi tema esinemisega rahule,” rääkis Hanno Koll, lisades, et praegu hüppab Reena kaks sammu lühema hoojooksuga ning kevadine treeninguperiood on andnud loodetud tulemusi.

Meeste võistlusel ei olnud Jõgeval Läti teivashüppajale Pauls Pujatsile eestlastest vastast. Kahekümneaastane Pujats alustas võistlust kõrguselt 5.20, mille ta ka esimesel katsel ületas. Järgmisena tõsteti latt kõrgusele 5.50, mis alistus lätlasele teisel katsel. Kõrgust 5.60 lõunanaabril ületada ei õnnestunud, kuid võidutulemusega jäi noor lätlane rahule. Eestlastest teivashüppajate tulemused jäid meeste arvestuses lätlase algkõrgusest kaugele maha. 

Pärast kooli lõpetamist Soome laagrisse

Reena  Kolli võistlushooaeg alles algab ning kestab augusti lõpuni. “Sportlane ei saagi terve võistlushooaja tippvormis olla, praegu on sellised treeningvõistlused. Olulisemad võistlused, kus tuleb tippvormis olla, on juulis peetavad juunioride MM ning augustikuised Eesti meistrivõistlused,” rääkis Hanno Koll.

Praegu on Reenal põgus võistluspaus, sest käimas on kooli lõpetamine. Esmaspäeval sooritas ta põhikooli eesti keele riigieksami ning homme ootab ees matemaatikaeksam. Pärast kooli lõpetamist on Reenal plaanis minna paariks päevaks Soome treeninglaagrisse. Enne suurvõistluste algust vähendatakse treeningute intensiivsust ja tähelepanu pööratakse tehnilistele elementidele. Reena Kolli esimene suur jõuproov tuleb juulis Barcelonas U20 vanuseklassi maailmameistrivõistlustel. 

Jõgeva lahtiste teivashüppevõistluste tulemused

Naised

1. Maarja Pärs                           3.55 

Tüdrukud A-klass

1. Reena Koll                             3.95

2. Getter Marie Lemberg 3.45 

Mehed

1. Pauls Pujats                          5.50

2. Veiko Aunapuu                       4.75

3. Jorgen Nirgi                            3.65

4. Martin Sõna                           3.45

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus