Reena Koll uuendas taas teivashüppes Eesti rekordit

Kolmapäeval parandas Jõgeva edukaim kergejõustiklane Reena Koll Tartus peetud teivashüppevõistlustel endale kuuluvat Eesti rekordit, ületades kindlalt 4.36. Senine tippmark oli sentimeeter vähem.


See on Reena Kollilt juba teine rekordiparandus sel hooajal, sest enne jaanipäeva ületas ta Balti matšil Ogres 4.35. Võrreldes eelmise hooajaga on Kolli hüpetes tänavu näha uut kvaliteeti. Kõrguse 4.36 ületas sportlane seekord kindlalt ja selge varuga, mis lubaks kindlasti tal lähiajal ka hoopis enam hüpata.

„See katse oli märgatavalt parem kui Ogres hüpatud 4.35,” kinnitas Reena pärast võistlust. Tartus alustas ta hüppamist kõrgusel 4.15. Seejärel alistas 4.25 ning siis tellis latile rekordilise 4.36, mis alistus teisel katsel. Nagu viimastel võistlustel ikka, palus Reena seejärel latile asetada 4.45.

„Võtsin selleks kõrguseks uue, jäigema teiba, millega polnud kunagi varem hüpanud. Esimene katse läks puhtalt uue teibaga kohanemise nahka, kuid juba teisel olin õnnestumisele lähedal. Valik oli õige, sest suures kuumuses tulebki panustada jäigemale teibale,” rääkis rekordiomanik Koll. 

Sportlane on viimase pooleteise kuu jooksul jahtinud erinevatel võistlustel Berliini EM-võistluste normi, mis on 4.45. Selle nimel on otsitud erinevaid võistlusi. Ka nüüd Tartus toimunud jõuproov täitis seda eesmärki. 

„Reena on kindlasti suuteline enamaks kui nüüd hüpatud 4.36, kuid kõik see eeldab erinevate asjaolude kokkulangemist, et ka suuremal kõrgusel hüpe tehniliselt hästi õnnestuks,” märkis treenerist isa Hanno Koll.

Viimane võimalus EM-normi täitmiseks avaneb Kollil juba homme Tallinnas Eesti meistrivõistlustel. „Milliselt kõrguselt Kadriorus alustan, veel ei tea. See sõltub mitmest asjaolust. Kindel on see, et ilm on väga palav ja vaja on hüpata jäiga teibaga.”

Samas on Reena seda meelt, et kui norm ka täitmata jääb ja EM-ist tema jaoks asja ei saa, pole tal  põhjust kurta.

„Katki ei ole midagi. Tänavusel hooajal olen saavutanud stabiilsuse uuel tasemel ja see teeb head meelt. Hüppan nüüd 4.30 kanti stabiilselt ja see lubab katse tehnilise õnnestumise korral ka oluliselt rohkem hüpata. Nii et treeningud on kulgenud õigel teel.”

Pealegi ootab kergejõustiklasi järgmisel aastal ees MM-võistlus, kuhu pääseb edetabelikoha, mitte enam kvalifikatsiooninormi järgi.   

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus