Reena Koll täitis MM-il oma eesmärgi

Jõgeva teivashüppeneiu Reena Koll saavutas möödunud laupäeval U20 vanuseklassi maailmameistrivõistlustel finaalis kümnenda koha ning edestas sellega mitmeid tugevaid konkurente.

15-aastane teivashüppaja Reena Koll võistles möödunud nädalal enda elu esimestel maailmameistrivõistlusel, kus tema konkurentideks olid temast kaks kuni kolm aastat vanemad noorsportlased üle kogu maailma. Reena isa Hanno Koll rääkis enne võistlust, et soovivad võistluselt tulemust, mis oleks Reena praeguse taseme järgi võimalik ning kõrgetest kohtadest ja tulemustest ei hakatud unistama.

Neljapäeval peetud eelvõistlusel suutis Reena hüpata tulemuse 4.05, millega ta pääses ka kaheteistkümnendana finaalvõistlusele ning sellega oli isa Hanno Kolli sõnutsi võistluste eesmärk sajaprotsendiliselt täidetud. Finaalis hüppas Reena rasketes oludes tulemuseks 3.80 ning sai sellega kümnenda koha.

“Lõppvõistluse tulemus oli tingitud kolmest faktorist: eelvõistlusel oleks pidanud tulemuse kirja saama kahe või kolme hüppega, kuid hüppeid tuli kokku üksteist. Seda on liiga palju, et ülejärgmiseks päevaks korralikult ära taastuda. Teiseks olid ilmastikuolud finaalis väga rasked, sektor oli pandud vastu tuult. Kolmandaks jäi Reenal veidi kogemustest puudu, kuid lõppkokkuvõttes oligi eesmärk pääseda finaali ning teha tulemus, mida tema praegune vorm võimaldab,” rääkis Hanno Koll.

Tundus, et ilmastikuolud segasid ka Reena kogenud konkurente. Ukrainlanna Ganna Shelekh, kelle isiklik rekord on lausa 4.60 (Reenal on see 4.15), ei saanud finaalis üldse tulemust kirja. Samuti jäi finaalis tulemuseta venelanna Natalja Demidenko, kelle isiklikuks rekordiks on 4.40 ning kes sel hooajal on hüpanud 4.32. Reenaga võrdse isikliku rekordiga 4.15 osales finaalis veel austerlanna Kira Grünberg, kes seda tulemust finaalis ka kordas ning saavutas neljanda koha. 

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus