Reena Koll sai Euroopa meistrivõistlustel 7. koha

Rootsis Eskilstunas peetud juunioride kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel sai Reena Koll teivashüppes 4.10-ga seitsmenda koha. Finalistidest ainsana rasketes oludes oma tänavust tippmarki parandada suutnud 18aastasele Kollile hooaja tähtsaim võistlus siiski täit rahulolu ei pakkunud – medali võitmiseks tulnuks hüpata vaid kümme sentimeetrit enam.


Mullustel juunioride maailmameistrivõistlustel tõi Reena Kollile kaheksanda koha kõrgus, mille alistamine Eskilstunas võinuks kõige soodsamal juhul tuua koguni hõbemedali. Selleks oleks tulnud 4.20 alistada kas esimesel või teisel katsel. “Jah, oli võimalus medalit püüda…,” kahetses Eesti teivashüpperekordi omanik luhtunud šanssi. “Katsed olid seejuures täiesti lootustandvad. Viimastel treeningutel saime tehnika küll paika, kuid selgus, et kõik ei olnud ikkagi veel kinnistunud, sest seal see lagunes.”

Ainsana suutis 4.20 avakatsel ületada hiljem Euroopa meistriks tulnud šveitslanna Angelica Moser, suurfavoriidina võistlusele vastu läinud venelanna Aljona Lutkovskaja (tänavu ületanud 4.61) ja poolatar Kamila Przybyla (tänavu 4.30) tegid õnnestunud katse alles kolmandal üritusel.

“Medalite jagamine sellisel kõrgusel tuli kindlasti üllatusena,” ütles Reena Koll, kelle sõnul mõjutas võistlejaid Eskilstuna lahtisel staadionil finaali ajal puhunud tugev tuul. “Hästi palju oli poolelijäetud katseid. 4.20 peal ootasin minagi pikalt tuule vaibumist, viimast katset alustasin lausa viimasel sekundil.”

Šveitslanna edu Eesti parimale teivashüppajale siiski väga suureks ootamatuseks ei olnud, küll oli seda aga mulluse juunioride maailmameistri Lutkovskaja kullata jäämine. “Arvasin, et Lutkovskaja võidab,” lausus ta. “Moser oli finalistidest üks tugevamaid, eeldasin, et esikolmikusse tuleb ta kindlasti.”

Kaheteistkümnest finalistist nõrgima tänavuse tulemusega võistlusele vastu läinud eestlanna alustas finaali enesekindlalt, tänavust senist parimat hüpet kordav algkõrgus 4.00 alistus esimesel katsel. “Sellise algkõrgusega me riskile ei läinud, neli meetrit pidigi praegu kindlalt tulema,” lausus Reena Koll. “Madalama algkõrguse valimise korral oleks tulnud rohkem katseid teha ja hiljem oleksin seetõttu rohkem väsinud olnud. Tahtsime suuremateks kõrgusteks energiat hoida.”

Järgnevalt latile pandud 4.10 õnnestus Reena Kollil ületada kolmandal katsel. “Esimene katse sellelgi kõrgusel oli päris ilus, aga kahjuks läksin latile kergelt pihta,” rääkis ta.

Eskilstunas võistelnud üheksaliikmelisest Eesti kergejõustikukoondisest jõudis Reena Koll ainsana esitosinasse. “Kõik muidugi kiitsid, aga eks ilmselt ikkagi oodati natuke medalit,” lausus Reena Koll.

Lähinädalatel seisab Reena Kollil ees veel kaks tähtsat võistlust. 31. juulil osaleb ta Lätis Valmieras peetaval Balti matšil, 8. ja 9. augustil Kadrioru staadionil toimuvatel Eesti meistrivõistlustel on tal aga kaitsta mullune meistritiitel. Kindlasti jätkub ka koostöö Sergei Bubka ja Jelena Isinbajeva maailmarekorditeni viinud treeneri Vitali Petroviga, kelle juures Itaalias oli ta laagris ka enne EM-i. “Arenguks on vaja veel mitmeid tehnilisi nüansse parandada,” ütles gümnaasiumi lõpetamise järel nüüd vaid spordile keskenduv Reena Koll.

Teivashüppe kaheksa paremat:

Angelica Moser (Šveits) 4.35

Aljona Lukovskaja (Venemaa) 4.20

Kamila Przybyla (Poola) 4.20

Elina Lampela (Soome) 4.15

Lisa Gunnarsson (Rootsi) 4.10

Alix Dehaynain (Prantsusmaa) 4.10

Reena Koll (Eesti) 4.10

Dominique Esselaar (Holland) 4.05

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus