Reena Koll kolib koos isa ja vennaga Jõhvi

Jõgeva edukaim kergejõustiklane, noor teivashüppaja Reena Koll jätkab oma haridusteed ja treeninguid Jõhvis, kus tema treenerist isa Hanno tööd sai. Koos nendega läheb ka 8. klassis õppima asuv Harri Koll, kes saab seal aktiivsemalt tegelda oma meelisala jäähokiga.

Uuest õppeaastast asub Reena õppima Jõhvi gümnaasiumi. Kui suve hakul, pärast Jõgeva gümnaasiumis 9. klassi lõpetamist oli Reenal üsna kindel plaan jätkata õpinguid oma kodukoolis, siis nüüd on selge, et ta asub õppima hoopis Jõhvi gümnaasiumis. Elukoha ja kooli vahetus oli tingitud sellest, et tema treenerist isa Hanno Koll sai Jõhvi spordikoolis tööd ning treeningute sujumise eesmärgil kolib sinna ka Reena.

SA Jõgeva Sport endine juht Hanno Koll jäi oma tööst ilma eelmise aasta lõpus. Üle poole aasta oli kergejõustikutreener tööta ning sel moel polnud võimalik enam jätkata. Hannole tehti tööpakkumine Jõhvi spordikoolist ning mees võttis hea pakkumise ka vastu. 

Jõhvis saab ühendada töö ja Reena treenimise

“Huvi minu sinna tööle saamise vastu oli mõlemapoolne,” kommenteeris Hanno Koll, kes lisaks spordikoolis kergejõustikutreenerina töötamisele asub juhendama ka mõnda kehalise kasvatuse tundi Jõhvi gümnaasiumis. Selleks, et Reena treenimine ei muutuks isa saja kilomeetri kaugusele kolimise tõttu raskemaks, otsustati ühiselt, et ka Reena asub elama ja õppima Jõhvi. “Treenimistingimused on seal head. Mina saan tegeleda oma tööga ning ka Reenat treenida,” rääkis Hanno.

Lisaks Hannole ja Reenale kolib Jõhvi ka Reena vend Harri, kes asub õppima Jõhvi gümnaasiumi 8. klassi. “Harri tegeleb jäähokiga ning ka temal on siin sportimiseks Jõgevaga võrreldes paremad võimalused. Siinse võistkonnaga on Harri juba koos mänginud,” sõnas pereisa Hanno. 

Pool peret jääb veel Jõgevale

Jõgevale jäävad Reena ema Piret ning õde Birgit. Seda, kas ja millal nemadki Jõhvi kolida võiksid, Hanno Koll veel öelda ei osanud. “Piretil on praegu Jõgeval töö olemas ning tal pole tarvis sealt veel ära tulla, kuid eks aeg näitab. Praegu on seis üsna segane seoses järgmisel aastal avatava riigigümnaasiumiga. Ei ole teada, kas Piretil uues koolis tööd on või mitte. Tema asjus ma praegu mitte millegagi spekuleerida ei tahaks, sest et me ei tea, milliseks seis Jõgeval võib kujuneda,” rääkis Hanno. Mis puutub Reena õesse Birgitisse, kes alustab esmaspäeval Jõgeva gümnaasiumis 11. klassi, siis arvab isa,  et tema lõpetab gümnaasiumi siiski Jõgeval. “Temal on omad huvid, mis rohkem seotud Tartuga,” kommenteeris ta. Veel kinnitas Hanno Koll, et enne, kui Reenal pole gümnaasium läbi, ei hakka ta enam edasi-tagasi tõmblema ning edasisi plaane tehakse alles kolme aasta pärast. 

Reena võitis meistritiitli isikliku rekordiga

Möödunud neljapäeval ja reedel peeti Tartus Tamme staadionil maha A- ja juunioride klassi meistrivõistlused kergejõustikus, kus A-klassi tüdrukute arvestuses ei osalenud Reena Koll oma põhialal teivashüppes, vaid võttis osa seitsmevõistlusest, kus tal õnnestus isikliku rekordiga saavutada esikoht. Reena kogus seitsmelt alalt 5125 punkti. Teise koha saavutanud Kristella Jurkatamm jäi Reenast kahesaja nelja punkti kaugusele.

Reena treenerist isa Hanno Koll sõnas, et selleks hooajaks on neil teivashüppevõistlustele joon alla tõmmatud. “Elukohavahetusega seonduvate asjaajamiste pärast otsustasime sel aastal teivashüppevõistlustel osalemise lõpetada,” sõnas Hanno. Ta lisas, et seitsmevõistlus oli hea võimalus vahelduseks ja rutiinist välja saamiseks ning esikoht  räägib Reena vormi eest ise. “Hetkel plaanime veel osa võtta mõnest kergejõustikuvõistlusest, kus Reena teeb kaasa mõnel muul alal,” ütles Hanno Koll. 

Reena alade tulemused seitsmevõistlusel

100 meetri tõkkejooks                14,50

Kõrgushüpe                               1.62

Kuulitõuge                                 11.77

200 meetri jooks                        25,98

Kaugushüpe                              5.64

Odavise                                     33.28

800 meetri jooks                        2.26,94

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus