Reena Koll asus rekordit parandama oodatust varem

Pole kahtlustki, et parima noorsportlase tiitli on Jõgevamaal eelmisel aastal saavutatu  põhjal ära teeninud 15-aastane teivashüppetäht Reena Koll, kelle plaan selle aasta veebruaris enda nimel olevat Eesti rekordit uuendama hakata sai eduka alguse juba möödunud nädalal.

 

Möödunud aasta sai Reenale Eesti tippsporti pürgimisel läbimurdeaastaks. Suve hakul õnnestus tal Lembi Vaheri püstitatud teivashüpperekordit sentimeetri võrra ületada ning ülejäänud aasta jooksul jäi Reena kodumaal konkurentidele  püüdmatusse kaugusse. Silmapaistvad tulemused ning mitmed rekordiületused tõid Reenale ka Eesti parima noorkergejõustiklase tiitli. Jõgevamaa parima noorsportlase tiitel on selle loogiline  ja ka iseenesest mõistetav  lisa. Lõppenud aastal saavutatud suurest läbimurdest ning ka treenerivahetusest ei ole Reena end häirida lasknud Praegu vanemate Hanno ja Piret Kolli juhendamisel treeniv Reena on tänaseks päevaks mullust Eesti rekordit  juba kahe sentimeetri võrra ületanud. Praegune rekordtulemus on 4.15. Treenerist isa Hanno Koll arvas, et rekord paraneb kõige varem veebruaris, kuid möödunud nädalal peetud teivashüppe grand prix teisel osavõistlusel oli Reena piisavalt väge täis ning nii alistuski uus rekordkõrgus 4.15.

Siiski jäävad Reena ning ka tema vanemad realistideks ning tõdevad, et praegune tulemus ei ole veel maailmaklass ja tippu jõudmiseks kulub veel hulk aega. Kohe hooga Londoni olümpiale ei mõelda, sest enne tuleb saada kogemusi ja arendada tehnikat. Eesmärgiks on jõuda aastaga tulemusteni, mis küüniksid nelja ja poole meetrini. Reena tõsiseks jõuprooviks saavad sel aastal juuli keskel Barcelonas peetavad juunioride MM võistlused kergejõustikus. 

Reena Kolli saavutused

Eesti teivashüppe rekordiomanik tulemusega 4.15

EMV naiste teivashüppe meister

EMV U18 vanuseklassi teivashüppe meister

EMV U16 vanuseklassi kahekordne teivashüppe meister

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus