Reedel tähistatakse Jõgevamaal rahvusvahelist eakate päeva

Maavanem Aivar Kokk tänab maakonna kõige aktiivsemaid eakaid, kes on välja selgitatud omavalitsuste ettepanekul. Samuti saavad memmed ja taadid pidulikul päeval kuulata loengut teemal ?Eakate tervislik toitumine läbi loodustoodete?, maakonna eakad isetegevuslased esinevad pidulikul kontserdil ?Ise liigun ja laulan terviseks? ning kaetud on teelaud. Teelauas jagab Ene Ilves kasulikke nõuandeid selle kohta, kuidas kasutada ravimtaimi. Üritusel on kohal ka külalised Terviselehe toimetusest.

Piduliku päeva korraldamisega tahetakse väärtustada aktiivset vananemist ning tunnustada eakaid inimesi. ?Ürituse teemaks on valitud ?aktiivne eakas? seetõttu, et vanematel inimestel kipub kuluma palju raha ravimite peale, aga palju abi võib olla ka aktiivsest eluhoiakust ning tervislikust toitumisest,? ütles Jõgeva maavalitsuse terviseedenduse peaspetsialist Eha Anslan.

Laupäeval, täpselt õigel rahvusvahelisel eakate päeval on maakonna pensioniealised oodatud taas kultuurikeskusse, et selgitada välja Jõgevamaa populaarseim memm ja taat. Igast linnast ja vallast loodetakse vähemalt ühe memme ja taadi osavõttu ning kõik eakad on oodatud üritusele kaasa elama.

Konkursil hinnatakse humoorikust, meeleolukust enesetutvustamisel ning eesti toidu reklaamimise oskust. Enesetutvustamisel tuleb kasuks laulu-, tantsu- või pillimänguoskus.

Pensioniealisi peetakse meeles aga mitmel pool Jõgevamaal. Sel reedel toimub Põltsamaa kultuurikeskuses eakate päevale pühendatud pärastlõuna ning 7. oktoobril on Torma valla memmed-taadid oodatud Torma rahvamajja sügistervituspeole.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus