Reedel suur jalgpallipäev

Homme, 22. juunil, saab Eestis teoks suur jalgpalli maavõistlusmängude päev. Kell 18 õhtul toimuvad kaheksas Eesti linnas maakondadevahelised matšid. Suurim vastasseis leiab aset Tartus, kus Tamme staadionil kohtuvad Tartumaa ja Tallinn. Jõgeva linna staadionil algavas mängus kohtub aga Jõgevamaa meeskond Valgamaaga.

Jõgevamaa esindusmeeskonna treenerid on Ivo Lehtmets, Silvar Luht ja Igor Orlov. Meeskond on moodustatud viie erineva klubi mängijatest: M. Reimi JK, Noorus-96 SK, Põltsamaa JK Sport, Tabasalu PK ja Haserv. Kõige enam on mängijaid siiski Igor Orlovi juhendatavast meeskonnast Noorus-96 SK.

“Jalgpalli maavõistluste idee, mida Eesti Jalgpalliliit tahab hakata korraldama igal aastal, sündis soovist tuua kodumaakondade juurde tagasi kõik need mängijad, kelle juured antud konkreetses maakonnas on,” selgitas Orlov.

Jõgeva eest peaksid mängima vennad Ivo ja Eduard Lehtmets, Karli Kütt, Priit Jõeäär, Mairo Tikerberi, Kristjan Kuldmägi, Nikolai Roop, Mihail Gutak, Aivar Anniste jt.

Suure mängu eellahinguks on aga kõikides kohtades maakondade VIP-meeskondade kohtumised. See mäng algab kell 16.40 ja vastamisi on Jõgeval samuti Jõgevamaa – Valgamaa.

Jõgevamaa esinduse treeneriks on siin Väino Treiman. Väljakule peaksid jooksma mitmed maakonnas  ja kaugemalgi tuntud mehed nagu maavanem Viktor Svjatõšev, Jõgeva linnapea Kalmer Lain, Jõgeva vallavalikogu liige Marek Saksing, Maiu Veltbach ja Andi Einaste Jõgeva maavalitsusest, firmajuht Tarmo Pügi, spordiajakirjanik Tiit Lääne jt. Põhimängu vaheajal toimub penaltivõistlus, kus väravavahiks on maavanem Viktor Svjatõšev.

Kummaski VIP-ide võistkonnas ka üks naine

Jõgevamaa võistkonnas on esindatud ka üks naisterahvas-maavalitsuse terviseedenduse ja spordi peaspetsialist Maiu Veltbach, kes ise jalgpalli parema meelega väljaku kõrval seistes või televiisori vahendusel naudib. Aga et Valgamaa võistkonnas samuti üks naisterahvas mängib, otsustati ka meie maakonna võistkonda üks naisterahvas kaasata. Veltbach ise sõnas, et mäng on tema jaoks korda läinud, kui saab korra kohtumise jooksul palli ära puutuda. Kuigi tema võistkonnakaaslased ja vastased on peaasjalikult mehed, kinnitas Veltbach, et platsil ta mehi ei karda. “Ma loodan, et nad ei tee mulle haiget,” lisas Veltbach rõhutades, et tegemist on ikkagi sõpruskohtumisega.

Maavalitsuse haridusnõunik Heiki Sildnik on kohtumise eel pisut kahe tule vahel, öeldes, et teda rahuldaks kõige enam viik, sest ta on pärit Valgamaalt, kuid mängib Jõgevamaa võistkonnas. Veel rääkis Sildnik, et jalgpall talle võõras spordiala pole, kuid viimastel aastatel on ta rohkem tegelnud võrkpalliga.   

Pealtvaatajatele korraldatakse penaltivõistlus

VIP-ide jalgpallikohtumine on kaks korda kakskümmend või kakskümmend viis minutit pikk, see tähendab, et õigest mänguajast umbes pool. “Teeme pool, kuid teeme hästi,” kinnitas Heiki Sildnik. Maavalitsuse haridusnõunik eelistaks ise kõige enam mängida parema poolkaitsja kohal, kuid lõpliku otsuse teeb kohapeal VIP-ide koosseisu treener Väino Treiman, kes  treenib peamiselt siiski uisutajaid.

Pärast prominentide heitlust algab juba veidi tõsisem jalgpallivõistlus, kus vastamisi Jõgeva maakonna ja Valgamaa parimad jalgpallurid. Jõgeva maakonna koondises on peaasjalikult SK Noorus 96 esindusmeeskonna liikmed. Lisaks neile ka JK Põltsamaa Sport meeskonna liikmed, veel ka Ivo Lehtmets Martin Reimi jalgpallikoolist, Magnus Martinson Tabasalu rivistusest ja Mihail Gutak Haservist. Maakonna koondiste kohtumise vaheajal saavad pealtvaatajad osaleda penaltite löömise võistlusel, mis algab kell 18.46.

Seega tasub jalgpallisõpradel homme Jõgeva linna staadionile tulla, et kahele Jõgevamaa – Valgamaa vastasseisule kaasa elada.

i

IMRE ERIMAA

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus