Reedel pannakse Jõgevamaal nurgakivi Siimusti lastekodu peremajale

?See on suur samm meie maakonna vanemliku hoolitsuseta jäänud laste elamistingimuste parandamiseks,? ütles Jõgeva maavanem Aivar Kokk. Metsatarekeses elab praegu 20 last, kuid väljaspool maakonda on erinevates lastekodudes veel üle 40 Jõgevamaa lapse. Maavanema poolteist aastat tagasi välja käidud arenguvisioonides ongi üheks eesmärgiks nende laste tagasitoomine kodumaakonda.

?Hea meel on, et ka riik mõistab selle projekti olulisust ning on asunud sotsiaalministri eestvedamisel ehitust toetama,? lisas Aivar Kokk ning selgitas, et tulevikus on kavas ehitada esimese peremaja kõrvale veel teisigi.

Peremaja projekteeris Tartu EKE Projekt, ligi 400 m2 suuruse kõigile nõuetele vastava ning ka erivajadustega lastele sobiva palkmaja kogumaksumuseks on 4,2 miljonit krooni. 2 miljonit eraldas riik, 350 000 krooni hasartmängumaksu nõukogu, 150 000 Jõgeva vallavalitsus, projekteerimiseks eraldas maavalitsus 110 000 krooni. Heategevuskampaaniatega on kogutud juba ligi 100 000 krooni, suurimaks eraannetajaks on Urmas Laht, heategevuskampaaniaid on korraldanud ka Põltsamaa Viskiklubi ja Eestimaa Rahvaliidu naisühendus Epp.

Puudu olev summa loodetakse saada mitmetest fondidest ning Jõgeva vallavalitsuse eelarvest. Jõgeva vallavalitsuse poolt korraldatud riigihanke käigus võitis ehituskonkursi AS Cobra Grupp ning maja peab valmima käesoleva aasta lõpuks.

Taavi Linnamäe,
Jõgeva maavalitsuse pressiesindaja

blog comments powered by Disqus