Reedel kõik laulma

Ühtelaulmisega tähistatakse Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamise 19. aastapäeva. Artur Talviku ja Arlet Palmiste algatatud ning Kanal 2, Elioni ja Eetriüksuse korraldatav nn digilaulupidu ühendab endas Eesti kaks olulisemat kaubamärki — laulmise ja infotehnoloogia.

Eesti taasiseseisvumist on tähistatud aastaid väga erinevates kohtades erineval viisil. Küll on peetud külapidusid, kus on mänginud ansamblid, esinenud koorid ja tantsurühmad.


Samuti on sel päeval kohtutud poliitikutega. Seekord tuleb kõik teistmoodi ja lauluhimulised kogunevad internetiühendusega platsidele, et koos laulda.

Välja on valitud kaheksa laulu ja need on: Kaunimad laulud”, “Ta lendab mesipuu poole”, “Sind surmani”, “Kungla rahvas”, “Laul Põhjamaast”, “Ärkamise aeg”, “Tuljak” ning “Ühtelaulmine”. Ühtelaulmise dirigendipult, kust kogu Eesti lauljatele õige toon ja takt kätte antakse, asub Põltsamaal Sõpruse pargis. Sinna saabuvad nii kaheksa dirigenti (Ants Soots, Ants Üleoja, Alo Ritsing, Triin Koch, Elo Üleoja, Raul Talmar, Kuno Areng ja Hirvo Surva) kui ka koorid-eestlauljad.

Eesti taasiseseisvuspäevale pühendatud rahvapidu Ühtelaulmine jõuab Kanal 2 vahendusel igasse kodusse. 

19. august 2010

blog comments powered by Disqus