Reedel avati Tiina Sääliku fotonäitus „Ilusad hetked“

Tiina Säälik on näitustel esinenud juba 1998. aastast. Ta on nii filmitegija, kunstnik, luuletaja, rahvasportlane kui ka fotograaf ja igapäevatöö poolest Punase Risti töötaja.


Seekordsel näitusel on eksponeeritud A3 formaadis loodusfotod. On nii maastikke, pilte pisemast eluloodusest kui ka romantilisi lähivaateid. Inimesi pildistab ta ka, aga oma inimesi.

Näituse avamisel tunnistas Tiina, et pildistab loodust hea meelega ning kannab alati kui võimalik kaasas pisikest Canoni kompaktkaamerat. „Mul polegi udupeent peegelkaamerat, aga olen enda omaga rahul, ta on mugav,“ ütles fotograaf tehnikast rääkides. Autosõitudel hoiab ta kaamerat enda kõrval, sest iialgi ei tea, kellega kohtub. Näitusel on viimase paari-kolme aasta pildid. Üks fotodest näitusel on tema sõnul ka telefoniga pildistatud. Milline, selle jätab ta hea meelega vaatajatele mõistatada, ja lihtne see ei ole.

See näitus oli Elistvere looduspargi tellimus. Nad tahtsid teha Eesti Vabariigi aastapäevaks näitust ilusatest Eesti piltidest. Nii on näituse üks finantseerijatest RMK, osa fotosid on välja prinditud Tiina enda kulul.

Kultuurikeskuses jääb näitus avatuks selle aasta lõpuni.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus