Reede astub pereklubi jälgedes

Jõgeval hiljuti loodud seltsing Reede on asunud taaselustama kunagiste pereklubi õhtute sarnaste meelelahutusürituste korraldamise traditsiooni Jõgeva kultuurikeskuses. Esimene klubiõhtu, millele oodatakse nii Jõgeva linna kui ka valla rahvast, leiab aset tuleva nädala reedel, 11. aprillil. 

Veerand sajandit Jõgeva kultuurikeskuse juures tegutsenud pereklubi lõpetas tegevuse umbes viis aastat tagasi.

„Nüüd leidsime, et oleks aeg klubiõhtute traditsioon taastada, aga teise nime all,” ütles kuueliikmelise seltsingu eestvedaja Merle Meitus. „Muu hulgas innustas seda tegema asjaolu, et Jõgeval on viimasel ajal toimunud mitu seltskonnatantsukursust, aga neil osalenutel pole kursustel omandatut kusagil praktiseerida: restoranis või baaris ei pakuta tihti vastavat muusikatki, piisavast tantsuruumist rääkimata.”

Reede korraldatavatel klubiõhtutel, mida veab õhtu juht või juhid, hakataksegi pakkuma head tantsumuusikat elavas esituses, aga ka sisukat meelelahutusprogrammi. Istutakse kuue- ja kaheksakohalistes laudades. Söögi- ja joogipoolise võib kodunt kaasa võtta, ent tegutseb ka baar.

„Kes teab, et tal töölt tulles suupistete valmistamiseks aega ei jää, võib need baarist ette tellida,” ütles seltsingusse kuuluv Jõgeva kultuurikeskuse juhataja Airi Rütter.

Tema pikk kultuuritöötaja kogemus on näidanud, et Jõgeval on parim pidude korraldamise aeg reede õhtu. Laupäevaks-pühapäevaks sõidavad paljud ära vanemate juurde või maakodusse. Põltsamaal olevat asjad näiteks sootuks teisiti: suurema rahva saavat kokku just laupäeva õhtul.

Kui esimese klubiõhtu meelelahutusliku osa sisustavad kaugemad külalised — tantsutrupp Tokra, ansambel Vanker ning sõnakunstnik ja numeroloog Irene Pukk —, siis tulevikus on plaanis tutvustada eelkõige oma maakonna kultuurikollektiive.

„Ega me sageli teagi ju, kui tublid tegijad siinsamas Jõgevamaal tegutsevad,” ütles Merle Meitus.

Ukse taha ei jäeta

Et rahvas sedalaadi puhkeõhtutest puudust on tundnud, näitab asjaolu, et 11. aprilli õhtuks on ilma erilise reklaamita pooled kohad (laudade taha on plaanis ära mahutada 180 inimest, aga kui vaja, saab ka enam) välja müüdud.

„Kes peole tahab tulla, võiks kiirustada: 5. aprillini on piletid kultuurikeskuse valvelauas saadaval soodsama hinnaga,” ütles Merle Meitus. „Parem on tulla oma tuttavatest moodustatud laudkonnaga, aga võib tulla ka üksi-kaksi ja viimasel minutil: ukse taha ei jäeta kedagi.”

Esimesele klubiõhtule tulijaid ootavad laudadel küsitluslehed.

„Tahame pidulisi küsitledes teada saada, millised on nende ootused klubiõhtute toimumise sageduse, esinejate, õhtute ülesehituse ja muu suhtes,” ütles seltsingu Reede liige Kalev Pärtelpoeg.

Kuus korda piisav

Reede liikmed ise arvavad, et kuus klubiõhtut hooaja jooksul (oktoobris, novembris, jaanuaris, veebruaris, märtsis ja aprillis) peaks olema piisav. Potipõllundushooajal ja jõulude paiku on inimestel piisavalt muudki teha. Kui tulevikus on Reedel plaanis oma ettevõtmistele ka Jõgeva linna ja valla eelarvest toetust taotleda, siis esialgu tuleb piirduda ettevõtjatest sponsorite toetusega.

„Oleme väga tänulikud neile ettevõtetele, kes meid juba ette on usaldanud ja esimesele klubiõhtule õla alla pannud, ning kutsume teisi üles nende eeskuju järgima,” ütles Merle Meitus. „Tasemel esinejad pole tänapäeval odavad ning klubiõhtutel korraldatavatele võistlustele on auhindu ka vaja.”

Neil, kes otsustavad klubiõhtule minna, soovitavad Reede ettevõtlikud liikmed kaasa võtta hea tuju ja seltskonna ning tantsuhimu.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus