Rebastenädal pakkus üllatavaid katsumusi

 

Esimese veerandi viimane nädal on meil Jõgeva Gümnaasiumis täis huvitavaid katsumusi ja kustumatuid mälestusi. Aastate jooksul on „rebaste” nädalat aina huvitavamaks ja mitmekesisemaks tehtud. Kui varem oli põhirõhk ühel päeval, siis nüüd peame kõik viis päeva katsumusi läbi tegema, mis iga aastaga aina üllatavamaks muutuvad.

iii

Eelmisel aastal anti ülesandeid järgmiseks päevaks ühiselt ning mitmekesi rahva seast välja paista oli julgem. Sel sügisel said kõik teate individuaalselt.

Esmaspäev oli meil veel kerge, sest koolil oli 94. sünnipäev. Ainult viisakad riided olid vajalikud ja paar „rebasekutsikat” pidid ukse juures inimesi tervitama ning neile ilusat kooli sünnipäeva soovima.

Tundide ajal käisid kooli vilistlased meile loenguid pidamas. Pärast tunde peeti kooli sünnipäeva auks aktus, esinesid laulukoorid ning näitering Liblikapüüdja. Pärast aktuse lõppu said kõik kringlit maitsta.

Esimese päeva jooksul jagati meile ka esimesed tõelised ülesanded, mis nii mõnegi jalust rabasid.

Teisipäeval kihises kool üllatusest, mis kummalised rebased olid tekitanud. Vahetundides käis enamik end eksponeerimas, tekitades veidi segadust. Ei ole just igapäevane, et keegi sulle koolis kasuka, sarvede või papist Opeliga vastu tuleb.

Raske öelda, kes kõik esindatud olid, kuid rahva seast paistis välja kodutuid, põllumehi, soo vahetanuid, isa oma beebiga, sõdur, nukitsamees(naine), paar vasikat ja paljud teisedki. Tundides oli raske selle kireva seltskonnaga koos  keskenduda, aga usinad „rebased” said hästi hakkama.

Kool kuulsusi täis

Järgmine päev algas lauluga, me pidime kooli ees kogu klassiga omaloodud laulu esitama ning seejärel klassi suunduma. Hilinejatele seoti karistuseks lohisevad plekkpurgid jalgade külge, et neid ikka kaugele kuulda oleks.

Jälle oli huvitav vaadata, kes kelleks saanud. Meie koolimaja külastas isegi kuulus poistebänd Backstreet Boys, kes pärast neljandat tundi aulas oma tantsurutiiniga esines. Nad polnud ainsad kuulsused, kes koridorides jalutasid, kohal olid ka poplauljad Britney Spears ja Michael Jackson. Lisaks eelmise päeva ülesannete edasikandumist mõnele uuele rebasele, olid meie seas ka nõid, mustlane, ilueedi ja lihtsalt veidrik.

Järgmise päeva hommikul laulsime ühele abituriendile sünnipäevalaulu ja kolmandal vahetunnil pidid kõik rebased aulas tantsu lööma.

Õhtul toimus „rebaste retsimine“ ehk see kuulus piinamine, millest kõik hea meelega osa võtsid. Toimusid ka äärmiselt jälgid mängud, mida kõik nautisid. Ma igaks juhuks ei kirjelda, mis katsumusi me läbi elasime. Aga pole hullu, sest võiks isegi öelda, et Jõgeva Gümnaasiumi kümnendikud on veidike masohhistlikud.

Pärast retsi pesti vabatahtlikud tuletõrjevoolikuga puhtaks ning siis võis tilkudes koju jalutada, aga enne seda käis veel 10b linna peal kisamas.

Viimane päev oli kurb ja rõõmus korraga. Kurb, et lõbus nädal läbi on, aga rõõmus, et vaheaeg tuleb ja et üldse selline tore nädal oli.

Olid veel viimased kostüümivahetused ja vahetunnis sai natuke joogat harrastatud.

Ristimine  ja omapärane vanne

Õhtul oli ristimine. Kõigepealt teatati kõigile, kes tema abiturient oli olnud ning siis pandi rebased garderoobi kinni. Kümnendal b-l vedas, sest meid oli kohale ilmunud ainult 17 ja natuke hingamisruumi jäi, teisel klassil aga oli tunduvalt vähem ruumi.

Kui juba natuke aega möödunud oli, siis võeti meilt veel rahvast vähemaks ja pandi neile juurde. Lõpuks, kui olime kinni olnud umbes tund aega, hakati meid ükshaaval ristimisele viima.

Meid viidi lavale kinnisilmi, saime väikese ülesande (laula või söö amps sibulat) ja pärast seda pidime istuma minema. Olid igasuguseid huvitavaid võistlusi, mida hindas vilistlastest žürii.

Rebased pidid näidendi etendama, 10b võitis selle oma metsiku tantsutuhinaga.

Kokkuvõttes võitis aga 10a. Ristimise lõpus pidime lugema väga huvitava vande, millest on mul meeles, et lubasin Eesti iivet tõsta.

iii

MERILIN LAUGA

blog comments powered by Disqus