Rauno Pehka Põltsamaal

Eesti viimase kümnendi üks säravamaid korvpallureid Rauno Pehka oli möödunud pühapäeval Põltsamaal Felixhallis korvpalli propageerimas. Tema sõnul viis teda sihile visa ja ränk töö, tema poegadele meeldivat aga hoopis ujumine.

Pehka viis koos Kalle Kesaga läbi näidistreeningu, osales vabavisetevõistlusel, kus ta tabas kõik 10 viset. Teine oli 8 tabamusega Kalle Kesa, kolmas viie tabamusega Villu Reiljan. Käe said valgeks ka teised külla tulnud Riigikogu liikmed ja spordiveteran Villu Ojassalu.

Peeti ka 20-minutilinemäng, kus Rauno Pehka võistkond võitis 27:20 Põltsamaa linnavalitsuse ja -volikogu koondvõistkonda.

Võrkpallis uus võitja

Põltsamaa perede ja sõpruskondade veebruarikuu võrkpalliturniiril ei saanud Kuuri talu võistkonnas perepoeg Märt ja tema abikaasa kaasa teha, seetõttu tuli neil leppida kolmanda kohaga. Pingelises konkurentsis tuli esikohale perekond Emajõe, teiseks tuli Uusküladele- Pedoskitele Lustiverest.

Hoki on populaarne

Põltsamaa Ühisgümnaasiumis on hokimäng üsna populaarne. Et spetsiaalne varustus puudub, mängitakse hokit sageli ka tennisepalliga. Vastlapäeva hokimängus oli kasutusel siiski litter. 4. märtsil peetaval turniiril löövad kaasa ka hokiveteranid.

Konkurents oli ülitihe

Võisiku küla spordisõbrad pidasid vastlapäeva möödunud laupäeval. Lapsed uisutasid ja kelgutasid, 12 täiskasvanut proovisid oma võimeid autode jäärajasõidus. Siin oli konkurents eriti tihe. Võitja Heigo Köörna edestas teiseks tulnud Ants Bambergi 1 ja kolmandaks jäänud Mihkel Tamme 2 sekundiga. Jäärajal oli osav ka EWA esinaine Loniida Bergmann.

Söödi Lilly Ojassalu keedetud maitsvat hernesuppi, külatoas jagati parematele auhindu ja maitsti ka vastlakukleid.

OSKAR PURI

blog comments powered by Disqus