Ratturite GP-d juhtis Jõgeval rootslane, kuid sõidu võitis prantslane

Eile pärastlõunal läbis Jõgeva linna profiratturite Tallinn-Tartu GP võistlus, kus neljaliikmeline juhtgrupp edestas konkurente  kahe minutiga. Liidriterühma vedas rootslane Sebastian Balck.

 

Eile jõudis üks spordi suursündmus Jõgeva linna rahvale koju kätte. Pärastlõunal läbis külmalinna Tallinn-Tartu GP profiratturite võistlus. Varem on võistlus jäänud Jõgeva kesklinnast kõrvale ning see on läbinud vaid lõiku, mis jääb Piibe maanteele. Sel korral tuli võistluse korraldajatel sõidu marsruuti Pikkjärve ja Tabivere vahelise teeremondi pärast muuta. Korraldajate sõnul näitas Jõgeva linnavõim üles soovi võistlust läbi linna juhtida ning korraldajad tulid sellele ka hea meelega vastu. GP korraldajad mainisid, et kui Jõgeva linnavõim oma entusiasmi jätkab ja initsiatiivi üles näitab, siis on võimalik, et Jõgeva kesklinnas asuv vahefiniš muudetakse rattavõistlusel traditsiooniks.

Mõni minut enne kella kahte läbisid Jõgeva vahefiniši võistluse liidrid, kes olid Tallinnast Jõgevale jõudnud veidi enam kui kolme tunniga. Neljast liidrigruppi juhtis rootslane Sebastian Balck, teisena oli tema sabas Alo Jakin, kolmandana Robert Gavenda ning liidrigrupi viimane oli soomlane Mikko Paajanen. Ülejäänud ratturitegrupp läbis Jõgeva vahefiniši kaks minutit liidritest hiljem.

Kolmkümmend kilomeetrit enne Tartut püüdsid tagaajajad liidrid kinni, kuid koos saadi rahulikult võidu sõita üsna lühikest aega. Nimelt toimus põhigrupis kukkumine, kus osales kuraditosin meest. See vahejuhtum segas kaarte oluliselt ja Tartus finišeeris esimesena prantslane Said Haddou.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus