Rattapood on Põltsamaal kindel kaubamärk

Vaadates tänavapilti Jõgeval ja Põltsamaal, torkab silma, et Põltsamaal võib liikumas näha palju jalgrattureid, keda Jõgeva tänavapildis silma ei paista. Küllap on see ka põhjuseks, miks Põltsamaal on tegutsenud juba aastaid rattapood, mis tänavu tähistas oma 20. tegevusaastat.

Põltsamaa rattapoe juhataja Raik Matekainen lausus, et on poe eelmise juhataja ja asutaja Tarmo Tiksiga juba ammune tuttav. „Oleme Tarmoga tegelenud koos väga erinevate ettevõtmistega. Pärast seda, kui Tarmo oli otsustanud Põltsamaa rattapoes tegevuse lõpetada, tegi ta mulle ettepaneku siin juhataja ametikohale asuda. Tarmo ise tegeleb jalgratastega edasi, ainult Põltsamaa asemel Tallinnas. Sellegipoolest oli Tarmo minu esimesel tööaastal siin pidevalt kõrval, andes nõu ja õpetades mind seda tööd tegema,“ jutustas Raik Matekainen.

Rattapoe juhatajana tänab Matekainen kõiki oma kaupluse kliente. „Siinsed inimesed on meid väga hästi vastu võtnud ja usaldanud. Esimesel aastal tegin ma siin kõike üksinda. Remontisin ja müüsin rattaid, võtsin kaupa vastu, koristasin ruume jne. Teisel tegevusaastal õnnestus mul leida kuldsete kätega töömees Paavo Peskov.

Ta oli üks nendest, kes siia tööle kandideeris. Kui ma sellele töökohale kandideerimise välja kuulutasin, oli tööle soovijaid meeletult. Kõik arvavad, et mis see jalgrattaremont siis ära pole. Kummi pumpamisega saab ju igaüks hakkama. Tegelikult pole see nii lihtne, nagu arvatakse. Lasin Paavol ühe kuuekümne kolme „vidinaga“ kolmekäigulise rattarummi mitu korda lahti võtta ja uuesti kokku panna. Selliselt alustasin siin tegevust ka ise,“ rääkis Raik Matekainen.

Raiki sõnul on jalgrattad kaasajal nagu autod, mida enam põlve otsas ei remondita. „Rattamaailm on praegu väga kirju ja järjest kirjumaks muutub. Igal aastal tulevad meile paksud kataloogid uute rattamarkide ja detailidega. Pidevalt muutuvad küll laagrid, koonused, kassetid, ketid. Kõige sellega tuleb pidevalt kursis olla. Iseenda õpihimu ja uudishimu selle maailma vastu on aidanud toime tulla. Kui ma tõesti enam hakkama ei saa, siis helistan Tarmo Tiksile,“ rääkis Raik Matekainen.

Lisategevused aitavad talve üle elada

Rattapoe juhataja sõnul on suvine periood rattapoe jaoks tore aeg, mida paraku ei saa öelda hilissügise ja talve kohta. „Kodu- ja grillgaasi, gaasitarvikute, autoakude, ilutulestiku ja autorehvide müük, lisaks veel järelhaagiste rent ning suuskade hooldus on aidanud ka talvise perioodi üle elada. Gaasi viiakse vajadusel koju kättegi. Enamik rattapoodidest on talvisel perioodil suletud. Rattaomanikele paneb Raik Matekainen südamele, et nad talveks rattakummid tühjemaks laseksid ja rattad siis maast kõrgemale tõstaksid või ratta tagurpidi pööraksid.

Põltsamaa rattapoes on väga lai erinevate firmade rataste valik. Samuti saab valida raami kuju või otstarbe põhjal – kas soovitakse maastiku-, hübriid- või maanteeratast või siis hoopis lasteratast. Kauplusest leiavad endale sõiduriista nii tavapärased kasutajad kui ka kõige teadlikumad kliendid. Praegu on Põltsamaa rattapoes välja pakkuda ligi 100 erinevat ratast. Kui kõige odavama lasteratta võib saada umbes 80 euro eest, siis kallimate rataste maksumus ulatub sadade eurodeni. Üldiselt kulub poolteist päeva, et tellitud ratas kohale jõuaks ning komplekteeritud ja sõidukorda saaks seatud.

„Soovi korral võib osta nii kohapeal komplekteeritud ratta kui ka selle interneti vahendusel tellida. Vahel on juhtunud, et interneti teel tellitud ratas inimesele ei sobigi. Küllap tundus talle siis see ratas pildil nähtuna teistsugune, kui tegelikult on,“ rääkis Matekainen. Juhataja soovitab inimestel oma ratta talvel rattapoodi hooldada viia, et nii oleks poe töötajatel siis leib laual ja inimesed saaksid kohe kevadel rattaga sõitma hakata. Selles osas abistatakse inimesi nende sõiduvahendi rattapoodi toimetamisel kui ka sealt koju tagasi viimisel. Raik Matekainen lausus, et kui hea koostöö klientidega jätkub ja inimesed rattapoest rattaid ostavad ning neid remontida lasevad, jätkab ka pood tegutsemist.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus