Rattamatkajad tutvuvad seekord Lääne-Virumaaga

Seitsmendal rattamatkajate kokkutulekul sel nädalavahetusel saavad rattasõbrad tutvuda Lääne-Virumaa loodus- ja kultuuriväärtustega.

Laupäeval kell kümme starditakse Rakverest, kus mullu kokkutulek lõpetati ning pühapäeva pärastlõunaks jõutakse Kadrinasse. Kuigi matka algus- ja sihtkoht asuvad teineteisest vaid 15 kilomeetri kaugusel, läbitakse kahe päeva jooksul umbes 140 kilomeetrit.

Rattamatka käigus külastatakse mitmeid mõisakomplekse, Kunda tsemendimuuseumi, Metsaantsu jaanalinnukasvatust, Altja kaluriküla, Lahemaa Rahvusparki ning teisi põnevaid paiku Virumaal.

Õhtuses laagripaigas saab nii puhata, mängida kui lõkke ümber laulda ning kohal on öökino. Õhtut aitab sisustada ansambel Untsakad.

Tegelikult algab üritus juba reede õhtul kaunis Lääne-Virumaa paigas proloogiga, mis sisaldab lõkkeõhtut, murumänge ning jalutuskäiku ümbruskonnas giidi juhendamisel. Privaatse kogunemispaiga, osavõtumaksu, kohalesaamise võimaluste ning ürituse kohta tervikuna saab lähemat infot koduleheküljelt http:// www.lounamatkad.ee või telefonil 53 477 477.

Rattamatkajate kokkutulek on matkaklubi Lõunamatkad poolt korraldatav suurüritus, millest võtab osa sadu rattasõpru. Mingit eriettevalmistust ega eelnevat kogemust osalemine ei eelda. Kokkutulekule on oodatud kõik, kellele meeldib jalgrattal Eestimaaga tutvuda ning tervislikult ja lõbusalt aega veeta.

Eelnevatel aastatel on ratastel avastatud Lõuna-Eesti maakondi, Viljandimaad, Jõgevamaad ning eelmisel aastal ka Lääne-Virumaad. Igal järgneval aastal on alustatud matka sealt, kus see eelmisel korral pooleli jäi. Nii külastati kahel eelmisel aastal ka Jõgevamaad ? üle-eelmisel aastal lõpetati kokkutulek Laiusel ning eelmisel aastal alustati matka Jõgevalt. Mullu osales rattamatkajate kokkutulekul ligi 500 inimest.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus