Ratsutalus vestetakse kodupaiga lugusid

Laupäeval, 25. veebruaril korraldab Maarja-Magdaleena Maarahva Selts koostöös Tamme Ratsutaluga jutuvestmise päeva “Kodupaiga lugu”. Teretulnud on kõik huvilised kogu perega.

“Laupäeval kell 13.30 koguneme Maarja rahvamaja juurde, kust sõidame koos Uhmardu külla Tamme Ratsutallu. Sealne lahke pererahvas teeb meile hobusesõitu ja nende majapidamises saab ka teistele koduloomadele pai teha.

Lõkke ümber tunneme end mõnusalt, võtame kehakinnitust ja vestame kaugetest aegadest, kodupaigas aastaid ja aastasadu tagasi toimunust. Juttu veavad need, kes teavad ka ammujutustatud lugusid, mis põlvest põlve suust suhu liikunud ja talletatud on. Kui lastel külm peaks hakkama, saavad nad vahepeal metsamajja sooja minna,” rääkis maarahvaseltsi juhatuse esimees Tiia Pärtelpoeg.

“Kodupaiga lugu” on jätkuks pärimusõhtutele, millega alustasime eelmisel aastal. Meie soov on jäädvustada kodupaiga lugusid, teha mõtterännak selle kandi minevikku. On suur õnn, kui kuuleme kohalike mälestusi. Paari aasta eest andsime seltsiga välja mälestustekogumiku “Maarja-Magdaleena piirkond läbi aegade” ja see raamat ootab järge.

Aga samas tahame ka lihtsalt oma rahvaga koos ilusat päeva nautida, loodetavasti soosib meid ilmgi,ˮ lisas maarahvaseltsi eestvedaja, kes soovitab võtta laupäeval Uhmardusse tulles kaasa hea tuju, söögipoolist ning ettevõtmise toetuseks ka pisut raha.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus