Ratsavõistlus avatud talude päeval

Juba mitmeid aastaid korraldatakse Põltsamaa vallas Pajusi piirkonnas Loopre talus Eesti Hobusekasvatajate Seltsi eestvõttel ratsavõistluste karikaetappe. Möödunud laupäeval oli seal tänavuse karikasarja takistussõidu teine etapp. Seekordne karikasarja etapp toimus avatud talude päeva raames, osales 39 võistlejat.

Klassis nr 1, mille raames peetakse eesti tõugu, araabia täisvereliste ning 4–5-aastaste tori tõugu hobuste EHSi karikasarja arvestust, osales 15 võistlejat. Selles klassis ületavad võistlejad 60–80 sentimeetri kõrguseid takistusi. Võitjaks tuli Grete Laasnurm Tondi ratsaspordiklubist eesti hobusel Toonik. Võitja ületas takistused puhtalt ajaga 56.50.

Klassis nr 2 ületavad võistlejad 90 sentimeetri kõrguseid takistusi ja see toimub kahefaasilisena. See on avatud klass, mille raames peetakse eesti tõugu ning 4–6-aastaste tori ja trakeeni tõugu hobuste EHSi karikasarja arvestust. Siin võidutses Rebeka Luhaste tori hobusel Conte Cassidy Viljandimaa ratsaspordi klubist. Võitja ületas takistused ilma karistuspunktideta esimeses faasis ajaga 47,41 ja teises faasis ajaga 35,78.

Klassis nr 3 ületavad võistlejad 100 sentimeetri kõrguseid takistusi ja see toimub kahefaasilisena. See on avatud klass, mille raames peetakse tori ja trakeeni tõugu hobuste EHSi karikasarja arvestust. Selles klassis osales 8 võistlejat. Esikoha pälvis Priit Perna tori hobusel Hermela Tartu ratsaspordiklubist. Priit Perna ületas takistused puhtalt esimeses faasis ajaga 37,97 ja teises faasis ajaga 39,50.

Klassis nr 4 ületavad võistlejad 110 sentimeetri kõrguseid takistusi. See on avatud klass, kus Loopres toimunud võistlusel osales ainsana Anette Leppik hobusel Samurai’s Miracle. Ta ületas takistused puhtalt ajaga 65,13.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus