Ratas nägi maakonna tugevust

Kolmapäeval maakonnas visiidil olnud riigikogu esimees Jüri Ratas kiitis intervjuus ajakirjanikele ennekõike riigigümnaasiumi ja tublisid ettevõtjaid. Kahe ettevõtte külastamine näitasid talle, et maapiirkonnas on ettevõtlus tugev ning hoiab piirkonnas oma inimesi, aga meelitab ka kaugemalt. Sama on kooligagi. Käib ju riigigümnaasiumis õpilasi mujalt kui maakonnast. See aga tähendab, et Jõgeval on midagi õigesti tehtud.
Kui palju me aga ise oskame näha seda, mis tehtud ja veel enam, oskame selle eest tänulikud olla? Juhtub ju harva, kui kaaslasele tunnustavalt õlale patsutame ja tänusõnad edasi anname. Jüri Ratas suutis aga märgata nii iga õpilast kui ka ettevõtete töötajaid. Õpetas seda õpilastele ja eakatele ning rääkis vaimse tervise olulisusest. Nii lihtne ja loogiline, samas igapäevaelus niivõrd raske täita.
Näiteid pole vaja kaugelt otsida. Sel nädalal, mil korralik lumevaip on maha tulnud, näevad maakonna suusaradade tegijad kurja vaeva, et kas või paarsada meetrit suusarada maha teha. Rääkimata hokimeestest või Adavere kuldmehest Väino Treimanist, kes on ööd ja päevad jääd valanud. Ikka selleks, et spordielu maakonnas edasi vedada. Sest mis külmalinn Jõgeva muidu oleks, kui hokit õues mängida ei saaks? Või mis kiiruisumeka see Adavere ikka oleks, kui Väino Treiman uisuovaali ei valaks?
Märkame siis maakonna tugevust nagu iga külaline, kes millegi eest hea sõna ütleb. Kiidame üksteist ja lähme ning ostame oma maakonna ettevõtjalt kas või pisikese meene. Või lähme tänutäheks suusarajale sportima.

blog comments powered by Disqus