Raske ja tänuväärne töö

EELK Maarja-Eliisabeti koguduse juhatus tegi julge otsuse osta Sadukülas pikemat aega omanikuta seisnud kunagi apostliku õigeusu kogudusele kuulunud kinnistu Vaga Joosepi kiriku varemetes hoonetega. Koguduse eesmärgiks on taastada kirik.

Saduküla pühakoja taastamine on raske ja tänuväärne töö, mille kirikuõpetaja Sulev Sova  loodab vabatahtlike annetuste abil ja talguliste tööga ära teha. Sova teab, et tema kogudus on vallas ainus religioosne organisatsioon. Ja kes siis veel lagunenud kiriku peaks taastama kui mitte kogudus, tõdes kirikuõpetaja.

Viimased jumalateenistused peeti Vaga Joosepi kirikus 1968. aastal, siis loobus õigeusu kogudus kirikukompleksist. Tõsi, mõnda aega tundisid selle hoone vastu pärast Eesti taasiseseisvumist huvi ka õigeusu kirikutegelased, kuid kui nad olid ehitiste seisundiga tutvunud, loobusid.

Jõgevamaal on üks kogudus hiljuti suutnud endale  uue pühakoja ehitada, seda tegi Mustvee Betaania kogudus. Nende uus palvela läks maksma viis miljonit krooni, millest riik andis 300 000, ülejäänu tuli annetustest. Mustvee uus palvela avati möödunud suvel.

Mustvee palvela rajamise eesotsas olnud Paul Gill ütles Saduküla kiriku ostmisest kuuldes, et töö on tänuväärne, kuid väga raske, eelkõige majandusolusid arvestades.

Lisaks on oluline kohalike inimeste kaasamine. Näiteks Läänemaal korrastasid kohalikud inimesed eelmisel nädalavahetusel muinsuskaitse talgupäeval Kõmsi ja Vormsi varemeis õigeusukirikuid. Jõudu Kursi kogudusele oma eesmärkide elluviimisel.

23. mai 2009

blog comments powered by Disqus