Raske aeg nõuab raskeid otsuseid

Koroonapandeemia järelmõjud, Venemaa-Ukraina sõda, energia- ja majanduskriis – see kõik on viinud meid pea 25-protsendilise inflatsioonini. Millegipärast Euroliidu suurimani, mis meenutab 30 aasta taguseid aegu. Selle kõige tegelikud mõjud aga alles hakkavad meieni jõudma.
Ei taha siinkohal olla veel üks hirmukülvaja, sest hirmutamine kõigega ajab niigi üle ääre. Inimesi hirmutatakse isegi aastaaegadega. Küll aga tuleb realistlikult vaadata otsa sellele, kuidas meie ettevõtlus ja majandus süvenevas kriisis hakkama saab. Ja see ei ole ju ainult ettevõtjate mure, vaid see on meie kõigi mure. Kui üks ettevõte oma ridu koondab, tegevusi vähendab, siis selle mõjud jõuavad paljudeni.
Kõige muu kõrval kardetakse eeloleval talvel ka pankrotilainet. Paljud ettevõtjad püüavad seda kõige hullemat olukorda leevendada ning tegevusi koomale tõmmata. Nii on otsustanud ka Meie Toidukaubad, kellel on praegu Jõgeval kaks kauplust – Keskuse pood Aia tänaval ja Piiri pood Piiri tänaval, sulgeda uuest aastast oma Keskuse poe Kesk-Eesti Ärikeskuses. Üks kesklinnas 23 aastat asunud populaarne kauplus lahkub.
Poe sulgemise põhjustest on räägitud küll erinevalt, kuid viimaseks piisaks karikas sai kindlasti kümnekordselt kallinenud gaasihind, mis sundis ettevõtjat sellist otsust langetama. Firma lahkumist Jõgevalt see õnneks ei tähenda, sest teine, väiksem kauplus jääb alles ja plaanitakse ehitada ka uut, ajakohast kauplusehoonet. Raske otsus on see aga kindlasti.

blog comments powered by Disqus