Rapsikoristus nihkub septembri lõppu

?Kõige hullem, mis tulla võib, ongi see, et kui ilm paremaks ei lähe ja vihmasajud jätkuvad, siis tekib suur valgemädanikku nakatamisse oht. Ja kõige ohtlikum on siin aeg, mil esimesed õielehed langevad,? kostis AS Werol Tehased ostuosakonna juhataja Indrik Unt.

Tema andmetel hilineb rapsikoristamine kindlasti ja enne septembri teist poolt ei saa sellest juttugi olla. Ainult mõnedel talirapsi- ja mõnedel rüpsipõldudel on varasem koristamisaeg.

Tavalise suvirapsi koristusperiood jääb ikkagi septembri teise poolde, pigem kuu lõppu. Ja neil, kes hiljem külvasid, nihkub koristusaeg isegi oktoobrisse. Saagi suurus oleneb aga sellest, kuivõrd valgemädanik lööbib. Eelmisel aastal saadi näiteks neilt põldudelt, kus haigusetõrjet ei tehtud, hektari kohta ligi tonni võrra vähem seemet.

?Kui ilm paremaks ei lähe, siis tuleb kindlasti tõrjet teha,? oli Indrik Unt veendunud.

?Grow How päevadest võtan ma osa sellepärast, et meil on omal rapsikasvatajatest klientuur, keda me õpetame kasvatama kõiki kultuure. Ja tihtipeale ongi nii, et kui ma lähen põllumehele õpetama rapsikasvatust ning rapsipõlde kontrollima, siis läheb jutt ka teraviljakasvatusele, väetamisele ning ka pritsimistele. Kuna mult küsitakse nõu, siis ma pean olema ka neis valdkondades kompetentne,” lisas ta.

RAIVO SIHVER

blog comments powered by Disqus