Rannarahva Muuseum ootab mõrdu

Rannarahva Muuseum asub koostama uut näitust ja vajab selleks taas randlaste abi. Seekordse näituse nimeks saab  “Vanad mõrrad” ja eesmärk on tutvustada möödunud sajanditel enam levinud kalapüügivahendi ajalugu.

Eelmise aasta kogumisaktsiooni põhiline rõhk oli nakkevõrkudel. Kogumistöö tulemusel valmis näitus „Võrgu ilu“, mis on meie muuseumis rahvale imetlemiseks veel aprilli lõpuni.

Selle aasta kogumistöö käigus loodetakse saada erinevat tüüpi rüsasid ja mõrdu. Eriti teretulnud on vanad puidust vitstega rüsad ja mõrrad ning erinevat tüüpi vitsmõrrad. Oodatud on igasugused mõrrad: angerja-, silmu- lõhe-, siia-, räime-, vähi- jt mõrrad. Huvi pakuvad ka mõrra juurde kuuluvad esemed nagu mõrraankrud, mõrralinad, karjaaiad, mõrrahargid, mõrravaiad, mõrra juurde kuulunud tõkked jne. Lisaks on oodatud fotod mõrdadest ja mõrratöödest.

Kuna seekordne näitus kajastab mõrrapüüki kõikides Eesti veekogudes, on muuseumile oluline ka informatsioon mõrdade paikkondlikest eripäradest. On siis tegemist ainult sellele piirkonnale omase püünisega või nimetatakse mõnel pool üht ja sama püünist erinevalt — kõik see informatsioon on muuseumile vajalik.

Rannarahva Muuseum kogub kõike kalanduse ja rannaeluga  seonduvat. Kui te leiate mõrdu otsides oma aitadest või pööningutelt kalavõrke, ujukeid, paadivarustust, kalurite riideid, kalandusega seotud dokumente, fotosid või muid temaatilisi asju, siis on muuseum ka sellest kõigest väga huvitatud.

Igale annetaja võib Rannarahva Muuseumi tasuta külastada,  lisaks kingib muuseum igale väikese raamatu randluse ajaloost.

Rannarahva Muuseumi kogumistöös kaasa aidata soovijatel palutakse ühendust võtta e-kirja teel aadressil info@rannarahvamuuseum.ee

Kodulehekülg: www.rannarahvamuuseum.ee

iii

EHA-KAI MESIPUU, SA Rannarahva Muuseum

blog comments powered by Disqus