Rannapungerjal oli põnev laager

Laagris osales 15 Kiigemetsa kooli õpilast, kes on pärit seitsmest eri vallast. Laagri eesmärk olid anda noortele teadmisi suitsetamise, alkoholismi ja narkootikumide kahjulikkusest, koolivägivalla ennetamisest, õpetada töö- ja korraharjumusi, arendada laagrilisi füüsiliselt sportmängude ja ujumisega ning aidata neil arendada suhtlemisoskust ja abivalmidust.

Ilmataat soosis laagrilisi esimesest päevast peale. Igapäevasesse kavva kuulusid loeng ja praktiline tegevus mõnel kindlal teemal; ujumine ja spordivõistlused, lisaks meelelahutus ning õhtul vestlusring päeval kuuldud loengu teemal. Koolivägivallast käis rääkimas Jõgeva Ohvriabikeskuse spetsialist Mare Maalma. Vestlusring lektori ja kuulajate vahel kujunes väga asjalikuks. Lõuna Politseiprefektuuri preventsioonitalituse konstaabel Andrus Salu rääkis suitsetamise, alkoholismi ja narkomaania kahjulikust toimest. Lastes tekitas põnevust, kui neile näidati märulipolitsei vormi ja kaitsevahendeid. Märulipolitseiniku vormi oli võimalik ka ise selga proovida ja kurjategija kinnipidamiseks kasutatavaid võtteid omal nahal tunda saada. Nii mõnigi arvas pärast, et tema küll kurikaela nahas olla ei tahaks. Eesti Punase Risti Jõgevamaa seltsi lektor Ene Vaiknemets õpetas esmaabivõtteid ja hiljem oli kõigil võimalus mannekeen Annekesele kunstlikku hingamist teha. Lisaks loengutele korraldati veel omaloominguline reklaamesitlus “Teerullnokk”, peeti stiilipidu “Pahupidi pesu”, võisteldi liivaskulptuuride meisterdamises, õpetati ujuma neid, kes seda veel ei osanud. Üle kõige meeldis laagrilistele aga maastikumäng “Suur seiklus”. Õpilased olid laagris sõbralikud, rõõmsameelsed, töökad ja osalesid üritustel väga aktiivselt. Ainsad meelepahatekitajad olid kihulased ja sääsed. Päevad täis tegusid möödusid kiiresti ja laagri lõpp jõudis kätte väga ruttu. Lapsed soovisid, et selliseid laagreid oleks veel ja need võiksid kesta kasvõi kolmest nädalast kolme kuuni. Nii põnev ja tore oli!

Kasvatajateks olid laagris Kiigemetsa kooli õpetajad Eha Lindus, Maire Ranniste ja Reino Hobolainen, maitsva toidu valmistas Kaire Merimaa. Projektijuht oli Jõgevamaa Puuetega Inimeste Koja juhatuse liige Aime Meltsas ja projekti teostas koja tegevjuht Luule Palmiste.

Laagri toimumist toetasid ja rahastasid Hasartmängumaksu Nõukogu, Jõgeva Maavalitsuse alaealiste komisjon, Kiigemetsa kool, SA Jõgeva Sotsiaalkeskus Elukaar ja maakonna omavalitsused.

Laagrijuht
Eha Lindus

blog comments powered by Disqus