Rannap tuleb kümme päeva varem

 Kellele Rannapi tuuri kava mõni aeg tagasi ette jäi, see kergitab nüüd ehk kulmu: kuidas 7. juulil, 17. juulil pidi ju olema! Paraku avastas Rannap ka ise alles siis, kui tuuri kuulutus esimest korda lehes ilmus, kõrvalolevalt reklaamilt, et Vana Baskini Teater kavatseb samal õhtul Palamusel etenduse anda. Tõsi, mitte kirikus, vaid laululaval, aga see on kohe kiriku kõrval ja etenduse võimendatud teksti läbikostmist kirikusse pole kuidagi võimalik vältida.

 ?Kuna Vana Baskini Teatri esindaja ütles, et neil pole tuuri kava enam muuta võimalik, pidin mina tegema kiire vangerduse ning vahetama Palamuse ja Rõuge kontserdi toimumisaja omavahel ära,? ütles Rein Rannap. ?Loodan väga, et kuulajad siiski märkavad seda muutust ega tule kohale valel ajal. Eriti vabandan nende kahe inimese ees, kes jõudsid juba esimese paari päeva jooksul Piletilevist piletid ära osta. Neid pole õnnestunud leida, aga loodan, et nad märkavad muutust reklaamides ning vahetavad oma piletid ära või müüvad need tagasi. Seda saab teha Piletilevis või tuuri käigus minu enda poole pöördudes.?

Tuur ?Klaver tuleb külla 10? koosneb 21 kontserdist erinevates Eesti kirikutes. Kontserdi esimeses pooles esitab Rein Rannap paremaid palu oma kümne aasta suvetuuridelt: veidi populaarset klassikat ja palju popmuusikat. Samad palad mängis ta maikuus sisse ka plaadi jaoks, nii et seekord on kontserdikülastajatel võimalus kontsert endale koju kaasa võtta. Seda on varem sageli soovitud.

Kontserdi teises pooles esitab Rannap koos saates ?Eesti otsib superstaari? tuntuks saanud Taavi Petersoniga kümmekond ansambli Ruja repertuaarist pärinevat laulu.

?Olin üle kümne aasta otsinud Eestist rokklauljat, kellega esitada uuesti vanu laule ja kellele kirjutada uusi,? ütles Rein Rannap. ?Ja superstaarisaate esimeses voorus Tartus, kohe, kui Taavi oma suu avas, tabas mind äratundmine ? siin ta ongi! Taavi on laulja, kes suudab vanad Ruja laulud elama panna, esitades neid niisama rokilikult, kui seda tegi Alender. Ma näen meie koostööd realiseerumas lähiajal moodustatavas Ruja tribuutbändis. Aga ma kutsusin ta ka juba selle aasta suvetuurile ? esitama Ruja laule klaveri saatel.?

Kaheteistkümne kontserdituuri hulgas, mille Rein Rannap on korraldanud, on tema sõnul olnud rohkem ja vähem edukaid.

?Kui kümme aastat tagasi tegin esimese tuuri sarjast ?Klaver tuleb külla?, oli idee korraldada väikestes kirikutes ilmalikke instrumentaalkontserte, kandes kaasas klaverit, vägagi novaatorlik,? ütles Rein Rannap. ?Minu tookordseks sooviks oli ja on tänaseni pakkuda laiale kuulajaskonnale võimalust nautida kontsertettekandes klassikalist ja muud väärtmuusikat kodulähedastes kohtades.?

Palamusel on Rannap kontserti andnud varemgi. 2002. aasta jõulutuuri ajal ei mahtunud kõik soovijad kirikusse äragi. Pianistil on selle pärast praegugi veel pisut piinlik. Teistest Jõgevamaa paikadest on Rannapi tuurid ulatunud Laiuse linnusesse, Põltsamaale ja Jõgevale.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus