Rannal tähistati Lauri Kettuneni 125. sünniaastapäeva

Rannale, Marja Korpimäki toreda punakivilise katusega maja ette oli reedel, 10. septembril pargitud hulgaliselt autosid. Endine Elva Gümnaasiumi õpetaja Elle Pintson oli kirjutanud Lauri Kettunenist neljapildilise näidendi, mis nüüd ette kanti.

Pintson töötas näidendi kirjutamiseks läbi keeleteadlase mälestusi, sealhulgas ajakirjas Akadeemia aastatel 2006-2007 ilmunud Jüri Valge kirjutusi Kettuneni Eesti-reisidest.


Pärastlõunase kokkutulemise juhatas sisse Eha Veskimets, kes oli ühtlasi ka teadustaja.

Maimu Juhkam kandis ette Kettuneni luuletuse “Kaelu ja Anna”, millel on huvitav saamislugu. Nimelt oli Maimu Juhkami murdehuviline ema  omal ajal Kettunenile Budapesti kirjutanud. Vastuseks sai ta teadlaselt muu hulgas ka selle luuletuse, mis oli kirjutatud eesti keeles.

Näidend esitati kuuldemängu vormis, dialooge kanti ette istudes, kuid tegelased olid kostümeeritud.  Tänu Lümati raamatukogu juhatajale Ene Maasikale olid olemas kavalehedki.

Kuigi peategelased olid mehed, kehastasid neid naised, seda on ikka aeg-ajalt mujalgi praktiseeritud.

Lauri Kettuneni osas esines Virve Aid Sääritsast, Kaelu Anna oli Margit Kalda, tema isa Kaelu rollis kõneles Maie Paju. Lahke majaperenaise ehk Kettuneni pruudi osa nõudis Soome ülikooli vormimütsi, mis oli olemas Marja Korpimäkil.  


Esietendus võeti hästi vastu ja Virve Aid tänas lilledega kõiki, kes kultuurisündmust korraldada aitasid, eeskätt Elle Pintsoni, kes tegeleb väga mitmekesiste asjadega ja kellel jätkub ideid teistelegi välja pakkuda.

i

EHA NÕMM

blog comments powered by Disqus