Rannad on suplejate vastuvõtmiseks valmis

Sel nädalal muutus ilm taas soojaks ja veekogude ääres on hulgaliselt päevitamis- ja ujumishimulist rahvast. Avalikud rannad on valmis suvenautijaid vastu võtma.

 

Jõgeva vallas on endiselt kõige populaarsem ujumispaik Kuremaa järve rand, kus selle suve rekordiks on juba 600 külastajat ühe päeva jooksul. Selline rahvamass vallutas ranna Kalevipoja rattamaratoni toimumise ajal. Ka tavalisel soojal suvepäeval on seal üsna palju külastajaid. Selle paiga plussiks on hea asukoht, meelelahutusvõimalused ning tasuta suur parkimisplats, mis on avatud ööpäevaringselt. Kuremaal valvab ujujaid ka vetelpääste. 

Kuremaa pakub sportimisvõimalusi

Lisaks pikale ja puhtale rannajoonele, soojale järveveele ning mõnusale liivapõhjale meelitavad rahvast Kuremaa järve äärde ka sportimisvõimalused. Rannas on olemas võrkpalli- ning korvpalliplats. Kui rannas vedelemisest kõrini, võib laenata  vesiratta või aerupaadi. Siin vetelpäästjana töötav Janar Hannolainen kinnitas, et vastupidiselt üldisele tendentsile, on nemad laenutamisel hoopis hindu langetanud. “Kui eelmisel aastal maksis paadi ja vesiratta laenamine pooleks tunniks 50 ja tunniks 80 krooni, siis nüüd on hinnad vastavalt 3 ja 5 eurot,” ütles ta.

Selleks, et rand oleks puhas, kulub üsna palju aega ja energiat. Kahju on sellest, kui mõned rannakülastajad ei oska seda hinnata ning ei pea korrast kinni. “Selgesti on öeldud, et klaastaaraga randa ei tulda ning autoga alla randa sõita ei tohi. Kord on kõigile üks,” rõhutas Hannolainen, kes peab lisaks vetelpäästetööle sageli ka korravalvuri eest olema ning puhkajatele sõnu peale lugema.

Möödunud suvel mõõdeti kõige kuumemal perioodil  Kuremaa rannas vee temperatuuriks lausa 29 kraadi. Tänavu on vesi olnud juba 25 kraadi soe. Eile enne lõunat mõõdeti vee temperatuuriks 20,5 kraadi, kuid hinnanguliselt peaks see reedeks veel mitme kraadi võrra tõusma. 

Saadjärve puhkeala laiendatakse

Saadjärve rand Tabivere aleviku lähistel on praegu võrdlemisi heas korras. Mõne aasta eest viidi siin läbi üsna põhjalikud  rekonstrueerimistööd: võeti maha võsa ning laiendati puhkeala ja parklat, veeti juurde liiva ja paigaldati kaks uut pontoonsilda.

Tänaseks on kahjuks üks sildadest kadunud (ilmselt ujus mõne arutu kahejalgse kaasabil minema). Teisel sillal on lõhutud piirded, ka väikest hüppetorni pole enam, kuid sild ise on õnneks kasutuskõlblik.

Olemas on kaks riietuskabiini, käimlad ja prügikonteiner,  puhtuse ja korraga võib rahule jääda.

Kahel palliplatsil on olemas võrgud ning rõõm on tõdeda, et neid kasutatakse üsna aktiivselt ja sihipäraselt.

Rand on võrdlemisi populaarne  — ilusa ilmaga seisab parklas mitukümmend autot, leidub nii vees sulistajaid kui liival mängijaid ja peesitajaid.

Tabivere vallal on plaanis randa ja puhkeala  edaspidi veelgi laiendada, kui Peipsi Kalanduspiirkonna Arendajate Kogu toetusel läbi Leader- meetme projektiraha saadakse.

Mustvees oli eile Peipsi ääres palju puhkajaid, eelkõige aga lapsi, sest mõlemas koolis tegutsevad praegu lastelaagrid. Järve vesi on soe ja meelitab ujuma.

i

EILI KOITLA

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus